جنبش دانشجویی هنوز اطمینان بخش‌ترین نگهبان آرمان‌های انقلاب است

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها گفت: جنبش دانشجویی با همه اختلاف سلیقه‌ها هنوز اصیل‌ترین و اطمینان بخش‌ترین نگهبان آرمان‌ها و آرزوهای انقلاب و ملت است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام مصطفی رستمی در صفحه اینستاگرام خود درباره روز دانشجو نوشت: روز دانشجو به یک معنا به عموم دانشجویان تعلق دارد، همه فرزندان این آب و خاک که به دانشگاه آمده‌اند تا بتوانند با مجهز شدن به دانش و خردورزی زیست و زمانه خود و جامعه شان را ارتقا دهند.

وی ادامه داد: در یک معنای خاص‌تر به فعالان سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، جهادی اختصاص دارد که سعی مشکور دارند تا ضمن علم آموزی میراث سترگ عدالت طلبی، آزادی خواهی، دینداری و استقلال طلبی را که ۶۷ سال است بر دوش دارند به منزل مقصود برسانند. این روز را باید به گروه اول تبریک گفت و به گروه دوم تبریک و خدا قوت.

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها افزود: از جریان دانشجویی اصیل بریده از قدرت و ثروتی سخن می‌گوییم که چشم بیدار آرمان‌های انقلاب است، جریانی که نه به ورطه محافظه کاری که قتلگاه انقلاب است می‌افتد و نه در دام هیجانات تخریب‌گرایانه چپ‌ها و لیبرال‌ها، نه به مسلخ برخی گروه‌های منفک از مردم که خود را در چاردیواری‌های تنگ جناحی گرفتار کرده‌اند می‌رود نه در دام سیاه‌کاری و سیاه نمایی‌های جماعت برانداز گرفتار می‌شود.

وی ادامه داد: هم در روزگار غفلت رسانه‌های اصلی صدای فریاد خاموش کارگران هفت تپه هست و هم مددرسان مدافعان سلامت که پنجه در پنجه غول منحوس کرونا شده‌اند، عدالت را بدون آزادی نمی‌خواهد و هر دو اینها را جز در چارچوب استقلال که به معنای آزادی در قیاس یک ملت است معنا نمی‌کند، هوشمند است و ولایتمدار و پای بندی به این رکن مهم قانون اساسی را در دوگانه‌های جعلی ذبح نمی‌کند.

وی ادامه داد: جنبش دانشجویی با همه اختلاف سلیقه‌ها، با همه فرازها و فرودها هنوز اصیل‌ترین و اطمینان بخش تر ین نگهبان آرمان‌ها و آرزوهای انقلاب و ملت است، جریانی که باید بتواند در بزنگاه مهم فعلی و چند ماه آینده با نگاهی جامع برای برخاستن دوباره ایران، ایده و نگاهش را بیش از قبل به میان مردم ببرد و ادبیاتی تولید کند که ماحصلش امید بخشی برای مشارکت متعهدانه در بازتولید و ترمیم گفتمان انقلاب در صحنه مدیریتی کشور باشد.

کد خبر 5089072

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 16 =