موضوع «خط آسمان» پس از چندین ماه فرصت هنوز به نتیجه نرسیده است

عضو شورای شهر با اشاره به اینکه موضوع خط آسمان که ماهها است به نتیجه نرسیده است، گفت: شهرداری از شورا در بسته کرونایی فرصت یک ماهه خواست اما با گذشت چندین ماه هنوز به نتیجه نرسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود با اشاره به اینکه سند هزار و یک شهر به صورت قطعی به نام شهرداری ثبت شده است، گفت: در موضوعات شهرسازی و معماری شهرداری تهران سعی شده با رویکرد هم کارانه و همراهانه در کنار معاونت شهرسازی باشیم. اما ظرفیت سازی لازم صورت نگرفته و حتی این معاونت ذی‌حساب ندارند و مجبورند از شرکت‌ها و سازمان‌های دیگر برای رسیدن به برنامه‌های خود استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه موضوع خط آسمان یکی از بحث‌هایی است که ماه‌ها هست به نتیجه نمی‌رسد اظهار داشت: شهرداری از شورا در بسته کرونایی فرصت خواسته که یک ماهه در کمیسیون ماده ۵ به تصویب رسد اما هنوز به سرانجام نرسیده هر چند این کار گسترده است ولی تقاضا داریم به سرانجام برسد.

وی با بیان اینکه ما از شورای عالی شهرسازی و معماری اینکه توقع همکاری داشتم اما در ماهای اخیر که ۱۱۶۸ هکتار از سوی شهرداری به مساحت بافت فرسوده اضافه شده و منجر به کاهش درآمد شهرداری شده است و علی رغم رأی کمیسیون ماده ۵ باز هم شورای عالی شهرسازی خواسته که این مساله در جلسات شورای عالی مطرح شود که ناشی از رویکردهای تمرکز گرایانه آنها است.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران درباره محاسبه سیستمی عوارض و اعلام آن، نیز به شهرداری تذکر داد و گفت: هنوز بخشی از محاسبات عوارض گواهی‌های ساختمان‌ها دستی داده می‌شود و منجر به رانت می‌شود.

وی افزود: صدور پروانه‌های ساختمانی است که ابعاد زیادی دارد طولانی است و مجموعه قابل توجهی از طرح‌های موضعی که موجب ارتقای کیفیت زندگی می‌شود اما شهرداری توانایی جمع بندی ندارد و نیاز است که برای این حوزه جمع بندی شود.

کد خبر 5090635

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =