اطلاعات شهرسازی در انحصار یک شرکت خاص

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از اینکه اطلاعات شهرسازی شهرداری تهران در انحصار یک شرکت خاص است انتقاد کرد و خواستار ورود شورا به این موضوع شد.

به گزارش خبرگزاری مهر «علی اعطا» روز سه شنبه در جریان دویست و پنجاه و چهارمین جلسه شورا و جریان تصویب دو فوریت طرح الزام شهرداری تهران برای بازنگری طرح تفصیلی منطقه ۱۲ گفت: این شرکت در حوزه‌های مختلف شهرداری از جمله معاونت شهرسازی، سازمان زیباسازی سازمان بوستان‌ها حضور خود را تثبیت کرد و تمامی اطلاعات طرح‌های جامع و تفصیلی تهران و طرح‌های موضعی و موضوعی را به صورت انحصاری در اختیار دارد.

اعطا افزود: شرایط به گونه‌ای است که اگر اعضای شورا و مدیران شهرداری بخواهند در رابطه با برخی طرح‌های شهری و طرح‌های موضعی و موضوعی اطلاعاتی دریافت کنند، در بسیاری موارد این شرکت تعیین می‌کند این اطلاعات داده شود یا داده نشود، جلسه برگزار شود یا نشود.

سخنگوی شورای تهران اظهار داشت: اینها مشاور و طرف قرارداد شهرداری هستند، اما شهرداری آن را راهبری و هدایت فنی نمی‌کند، بلکه آنها هستند که انحصار و امتیازات ویژه‌ای تدریجاً پیدا کرده‌اند.

سخنگوی شورای شهر تهران ادامه داد: متأسفم که بگویم به رغم اینکه دکتر حناچی در شورای عالی شهرسازی همیشه روی این نکات حساسیت ویژه‌ای داشتند، که چرا چنین انحصاری در شهرداری وجود دارد، اما نه در زمان معاونت شهرسازی و نه در زمان تصدی به عنوان شهردار تهران، این مسائل را در اولویت نگذاشتند و با این انحصار مبارزه نکردند.

وی خواستار ورود شورای شهر به این موضوعات شد و افزود: این ضعف عملکرد ما بوده و در جامعه تخصصی این حوزه، این ضعف را به عنوان اشکال مدیریت شهری می‌دانند و معتقدند شورای پنجم چگونه با ادعای فساد ستیزی و مبارزه با رانت و مباحث شفافیت چرا به مباحثی از قبیل چنین انحصارها و امتیازات ویژه‌ای ورد نکرده است.

به گفته وی، امروز استنباط من از رفتار مدیریتی برخی دوستان این است که به جای اینکه انحصارها و امتیازها شکسته شود، انحصارها و امتیازهای جدید در حال شکل گرفتن است.

کد خبر 5090986

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =