احداث پل «بلیلوند» ۱۲ میلیارد اعتبار نیاز دارد

خرم‌آباد- مدیرکل راه و شهرسازی لرستان با اشاره به اینکه احداث پُل «بلیلوند» ۱۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، گفت: تا پایان امسال پُل «کاکارضا» را کامل کرده و به بهره برداری می‌رسانیم.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا خالقی امروز چهارشنبه در سخنانی با اشاره به آخرین وضعیت ساخت پل کاکارضا و بلیلوند اظهار داشت: در حادثه سیل فروردین ماه ۹۸ پل کاکارضا که زیاد هم از عمرش نمی‌گذشت تخریب شد، عوامل این اتفاق از جمله مسائل طراحی و موارد دیگر در محاکم حقوقی در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه در شهریور ۹۸ بعد از انجام آزمایشات ژئوتکنیک و طراحی کامل، یک کار حساب شده را برای بازسازی پل کاکارضا در دستور کار قرار دادیم، تصریح کرد: قرارداد بسته شد تا پل بتنی به طول ۹۰ متر با سه دهانه ۳۰ متری احداث شود.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان با تاکید بر اینکه تا خرداد امسال سرعت کار در این پروژه مناسب نبود و کمبود اعتبار داشتیم، افزود: از تیرماه روند پروژه مناسب شد و امروز ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، ۱۹ شمع اجرا شده، دو کوله آن اجرا شده است، ۱۴۰ تن آرماتور مصرف شده و هزار مترمکعب بتن ریزی انجام شده است؛ همچنین از ۱۸ تیر مورد نیاز ۱۲ تیر آماده شده است.

خالقی با اشاره به اینکه در حال حاضر اجرای سر ستون‌ها در حال انجام است و بعد از آن هم نصب تیرها را انجام می‌دهیم، گفت: فصل بارندگی است و جرثقیل باید در بستر رودخانه مستقر شود، ممکن است بارش‌ها و دبی رودخانه کار را به چالش بکشد و روند کند شود؛ اما هیچ مانعی نیست و بعد از سفر وزیر راه منابع خوبی برای این پروژه تخصیص داده شد و مشکلی نیست.

وی یادآور شد: تا پایان سال پل را کامل کرده و به بهره برداری می‌رسانیم.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان با بیان اینکه پل بلیلوند نیز ۱۰۴ متر طول دارد و در حال حاضر بخشی از کارهای آن انجام شده است، تصریح کرد: تفاوت این پروژه با پل کاکارضا این است که ردیف ملی ندارد و منابعی که از سیل برای این پل اختصاص یافت هم منابع کمی بود.

خالقی با تاکید بر اینکه براورد ما در آن مقطع برای اجرای پل بلیلوند در حدود ۶ میلیارد بود که فقط یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تخصیص داده شد، افزود: تاکنون پیمانکار در این پروژه ۵ میلیارد کارکرد داشته و تنها دلیل اینکه روند آن کند شده کمبود اعتبارات است.

وی که در گفتگوی خبری سخن می‌گفت، با اشاره به اینکه برای تکمیل این پروژه ۱۲ میلیارد اعتبار نیاز داریم، گفت: در جلسه‌ای استاندار لرستان دستور دادند منابع مالی مورد نیاز پل بلیلوند تأمین شود تا روند ساخت را سرعت بدهیم.

کد خبر 5091634

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 6 =