توزیع بیش از ۱۸۰ هزار بسته معیشتی در بین نیازمندان استان قزوین

قزوین – رئیس سازمان بسیج سازندگی استان قزوین گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز بیش از ۱۸۰ هزار بسته معیشتی در قالب چندین رزمایش مختلف بین نیازمندان توزیع شده است.

مهدی صادقپور در گفت‌وگو با خبرنگار با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی این سازمان و جهادگران بسیج سازندگی استان قزوین از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز اظهار کرد: از همان روزهای آغازین شیوع این ویروس منحوس گروه‌های جهادی و سازمان بسیج سازندگی با تمام توان برای مقابله به میدان آمدند.

وی افزود: خدمات جهادگران و سازمان بسیج سازندگی استان قزوین در سبدهای خدماتی متنوعی ارائه شد تا اقشار مختلف مورد حمایت قرار بگیرند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان قزوین تصریح کرد: تمامی خدمات نیز در دو محور پیشگیری و حمایت صورت گرفت.

وی عنوان کرد: در حوزه پیشگیری اقداماتی همچون تولید ماسک و ضدعفونی در دستور کار قرار گرفت و در حوزه حمایت نیز اقدامات متنوعی از ارائه بسته‌های معیشتی تا بسته‌های آموزشی و همچنین جهیزیه در دستور کار قرار گرفت.

صادقپور تصریح کرد: در طی این مدت با کمک خیرین استان قزوین و همچنین هم افزایی های صورت گرفته بیش از ۱۸۰ هزار بسته معیشتی در قالب چندین رزمایش مختلف بین نیازمندان در بازه‌های زمانی متفاوت توزیع شد.

وی از توزیع ۴۵۰ هزار پرس غذای گرم در بین نیازمندان نیز خبر داد و بیان کرد: اهدا هزار رأس گوسفند قربانی و بیش از ۵۵ هزار بسته گوشت و مرغ از دیگر خدماتی بود که در طی این مدت انجام شد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان قزوین عنوان کرد: توزیع بیش از ۱۶۰ هزار قرص نان و ۱۳۰۰ بسته پوشاک ولوازم التحریر نیز از اقدامات مناسبی بوده که در طی این مدت صورت گرفته است.

وی تأکید کرد: در راستای حمایت از اشتغال و ایجاد درآمد پایدار برای نیازمندان ۳ کارگاه خیاطی با ظرفیت اشتغال برای ۹۰ نفر خانم سرپرست خانوار در طی این مدت راه اندازی شده و امیدواریم این کارگاه بتواند زمینه خودکفایی آنها را فراهم کند.

صادقپور ادامه داد: توزیع ۱۶ هزار بسته لوازم التحریر در آستانه سال تحصیلی و ۱۰۰ دستگاه تبلت از دیگر اقداماتی بود ارائه شد تا زمینه تحصیل کودکان نیازمند را فراهم کنیم.

وی گفت: توزیع ۳ هزار کارت هدیه با هدف حمایت مالی و ۴ هزار خدمات درمانی رایگان از دیگر اقدامات صورت گرفته در این مدت بوده که با کمک خیرین و گروه‌های جهادی شکل گرفته است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان قزوین اضافه کرد: در راستای پیشگیری از شیوع کرونا مخصوصاً در بین اقشار ضعیف و کم درآمد نیز ۱۴۰ هزار بسته بهداشتی شامل ماسک و مواد ضد عفونی توسط گروه‌های جهادی در سطح استان قزوین توزیع شد.

وی عنوان کرد: یکی از اقدامات بزرگ این سازمان در طی این مدت اهدا ۶۰۰ سری جهیزیه برای زوج‌های جوان و همچنین ۲۶۱ قلم کالای اساسی زندگی برای نیازمندان بوده است.

صادقپور اظهار کرد: احداث ۴۷ واحد مسکونی و همچنین بازسازی و مرمت ۹ واحد مسکونی محرومین از دیگر کارهایی بوده که با کمک جهادی بسیجیان تا به امروز انجام شده است.

وی افزود: یکی از اقدامات بزرگ این سازمان که لذت مضاعفی را به جهاد گران داد آزادی ۱۰۹ زندانی جرایم غیر عمد بود که امیدواریم استمرار داشته باشد.

صادقپور در پایان یادآور شد: ارائه خدمات جهادی همچون سابق ادامه دارد و جهادگران بسیجی استان قزوین با تمام توان خود در مسیر محرومیت زدایی و مقابله با ویروس منحوس کرونا قدم بر می‌دارند.

کد خبر 5093259

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 9 =