منابع ملی و استانی برای توسعه منابع طبیعی استان تهران استفاده شود

تهران- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: باید سعی شود علاوه بر بهره مندی از اعتبارات استانی، از منابع ملی نیز برای توسعه منابع طبیعی استان تهران استفاده شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود شفیعی صبح دوشنبه در جلسه مشترک با مدیرکل و معاونین اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران اظهار داشت: حوزه منابع طبیعی بسیار مهم و با اهمیت و جز ثروت عمومی محسوب می‌شود.

شفیعی با بیان این مطلب افزود: از آنجایی که منابع طبیعی متعلق به نسل حاضر و نسل‌های آینده است لذا حفظ این ثروت هم برای بهره برداری نسل حاضر هم نسل‌های آینده دارای اهمیت بالایی است که از این رو سازمان مدیریت و دیگر دستگاه‌های ذی ربط بر آن هستند تا برای حفظ و توسعه این منابع ارزشمند هرگونه همکاری و حمایت را از حوزه منابع طبیعی دریغ نکنند.

وی بیان داشت: با توجه به اهمیت فعالیت‌های منابع طبیعی، در صدد هستیم تا این فعالیت‌ها با قوت بیشتری انجام پذیرد و باید سعی شود علاوه بر بهره مندی از اعتبارات استانی، از منابع ملی نیز استفاده شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران به اجرای طرح کاداستر اشاره کرد و اظهار داشت: این طرح به عنوان طرحی ملی و در راستای قانون جامع کاداستر از اهمیت ویژه ای برخوردار است که در این خصوص لازم است تا با همکاری و حمایت سازمان ثبت این طرح در استان تهران سرعت بیشتری پیدا کند.

شفیعی استان تهران را به عنوان الگویی مناسب در انجام اقدامات دانست و در این باره عنوان داشت: هرگونه اقدام موفقی که در استان تهران انجام شود می‌تواند به عنوان الگویی مناسب در دیگر استان‌ها مورد استفاده و به مرحله اجرا درآید که بر این اساس امیدواریم با توجه به ظرفیت و پتانسل های موجود در استان و با تلاش مضاعف، همکاری و همدلی بیشتر و با بهره گیری از امکانات موجود شاهد توفیقات خوبی در استان تهران باشیم.

وی بر توسعه فضای سبز و جنگل کاری در سطح استان تهران به ویژه در مسیر راه‌ها و جاده‌ها که علاوه بر کارکردهای زیست محیطی تأثیرات روانی و اجتماعی خوبی را ایجاد می‌کند تأکید کرد.

در این جلسه علی نقی حیدریان، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران ضمن ارائه گزارشی از سیمای منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران به اقدامات مهمی که در سال جاری از سوی این اداره کل در حال انجام است اشاره کرد و ابراز داشت: با همکاری و تعامل خوبی که بین منابع طبیعی و ثبت اسناد وجود دارد، اجرای طرح کاداستر از شتاب خوبی برخوردار بوده به طوری که از ابتدای سال جاری تاکنون برای بیش از ۲۰۶ هزار هکتار اراضی ملی و دولتی استان تهران اسناد تک برگ کاداستری صادر شده و برای ۲۰۷ هزار دیگر از عرصه‌های ملی و دولتی نیز مراحل اصلاح هندسی انجام شده و در کمیته فنی ممیزی تائید شده و در مراحل صدور اسناد تک برگ قرار دارد.

حیدریان اجرای پروژه‌های آبخیزداری و آبخوان داری را به عنوان اقدام مهمی که تأثیر مثبتی در کنترل سیلاب و کاهش خسارات دارد برشمرد و افزود: در سال جاری و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و با در نظر گرفتن مناطق حساس و بحرانی از لحاظ سیل خیزی و فرسایش خاک، عملیات آبخیزداری در ۵ شهرستان به مرحله اجرا درآمده اما با توجه به اهمیت اجرای این گونه پروژه‌ها نیاز است تا با تأمین اعتبارات لازم اقدامات آبخیزداری در حوزه‌های آبخیز استان تهران تداوم و استمرار داشته باشد.

گفتنی است در این جلسه مشترک معاونین اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران برخی مسائل و مشکلات مرتبط را مطرح کردند که رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قول مساعد داد تا موضوعات مطرح شده به صورت ویژه رسیدگی شود.

کد خبر 5095511

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =