عوامل بروز سیل ابرکوه توسط سازمان بازرسی در حال بررسی است

یزد ـ بازرس کل استان یزد با اشاره به اینکه اگر ترک فعل مدیران عامل بروز خسارت و ضایع شدن حقی از مردم باشد، قابل پیگیری است، گفت: در همین راستا عومل بروز سیل ابرکوه در حال بررسی است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام اکبر طالبی، روز دوشنبه در نشست خبری آنلاین در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در مورد اقدامات سازمان بازرسی در مورد ترک فعل مدیران در مدت زمان باقیمانده از عمر دولت دوازدهم اظهار داشت: ریاست قوه در مورد ترک فعل مدیران، سفارش بسیار داشته و در این زمینه دستورالعمل‌هایی نیز صادر شده است.

وی عنوان کرد: بر اساس این دستورالعمل‌ها اگر ترک فعل موجب ضایع شدن حقی شده، یا وارد شدن خسارتی یا انجام نشدن وظایفی باشد، سازمان بازرسی ورود خواهد کرد.

طالبی بیان کرد: در سیل اخیر ابرکوه نیز اگر کوتاهی و ترک فعل توسط مدیران عامل بروز خسارت باشد، اقدام لازم انجام خواهد شد و این موضوع اکنون توسط سازمان بازرسی در حال بررسی است.

بازرس کل استان یزد در مورد عوامل بروز فساد یادآور شد: ضعف قوانین و مقررات، یکی از عوامل اصلی فساد است به نحوی که نبود قانون مترقی و شفاف از سوی برخی افراد مورد سوءاستفاده قرار می گیرد و این ضعف متاسفانه به رغم تلاش‌هایی که در دوره‌های مختلف مجلس صورت گرفته، در کشورمان وجود دارد که از مهمترین آنها می‌توان به حجم و تراکم بیش از حد قوانین اشاره کرد.

وی، یکی دیگر از این عوامل بروز فساد را مربوط به کارکنان، مدیران و کارگزاران دستگاه‌های دولتی و عمومی دانست و گفت: به کارگیری نیروهای غیرمتخصص و غیرمتعهد و جذب آنها برخلاف ضوابط اداری منجر به سوء استفاده و فساد در دستگاه‌ها می‌شود و البته پرداخت حقوق مکفی به کارکنان و مدیران نیز که مورد تاکید دین مبین اسلام است نیز از عوامل موثر در پیشگیری از فساد است هرچند که گاهی برخی افراد نیز به حق و حقوق خود قانع نیستند و چشم طمع به کسب اموال دیگران دارند.

طالبی، عامل سوم در ایجاد فساد را نیز فرهنگ عمومی جامعه و مردم بیان و اضافه کرد: باید بررسی کرد که برخی افراد در یک جامعه اسلامی از ضعف قوانین و برخی سوء مدیریت‌ها برای غصب اموال دیگر مردم سوءاستفاده می‌کنند.

بازرس کل استان از وجود ضعف در هر سه این موارد در کشورمان گلایه کرد و گفت: هرچند در سال‌های اخیر تلاش‌های قابل تاملی در کشور علیه فساد در حال انجام است ولی سرعت بخشی به این اقدامات نیازمند تعامل و همکاری همه دستگاه‌هاست تا این مسئله که در شان جامعه اسلامی ما نیست، رفع شود.

کد خبر 5096069

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha