ساختار نظام اداری ایران رتبه قابل قبولی در اجرای بهره‌وری ندارد

سمنان- رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران گفت: در اجرای بهره‌وری در ساختار نظام اداری کشور از کشورهای توسعه‌یافته عقب هستیم و در بین کشورهای درحال‌توسعه هم‌رتبه قابل قبولی نداریم.

به گزارش خبرنگار مهر، فاطمه پهلوانی ظهر چهارشنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه بهره‌وری در ساختار اداری که در برنامه دوم توسعه تدوین شد، اظهار داشت: این طرح باید در دهه‌های گذشته در گام اجرایی قرار می‌گرفت اما در سال‌های گذشته مغفول ماند.

وی بابیان اینکه در اجرای بهره‌وری در ساختار نظام اداری کشور از کشورهای توسعه‌یافته عقب هستیم، افزود: این در حالی است که در این حوزه ایران در بین کشورهای درحال‌توسعه هم‌رتبه قابل قبولی ندارد.

رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران با تأکید بر اینکه ساختار و تشکیلات سازمان بهره‌وری در دهه ۷۰ در کشور پا گرفت، خاطرنشان کرد: این ساختار به معنای واقعی در دهه‌های بعدازآن در گام اجرایی قرار نگرفت.

پهلوانی با تأکید بر اینکه اصلاح نظام استخدامی کشور و توجه به آموزش نیروی انسانی و بهره‌گیری از جوانان متخصص و خلاق در کار از الزامات نظام بهره‌وری در کشور است، افزود: برنامه‌ریزی، نظارت و راهبری از رویه‌هایی است که سازمان بهره‌وری ایران دنبال می‌کند و مفهوم بهره‌وری ریشه در نگاه توسعه‌ای دارد.

وی بابیان اینکه باید تمامی دستگاه‌های اجرایی مکلف به ارائه برنامه برای انجام طرح مهم بهره‌وری در ساختار اداری کشور باشند، افزود: بهره‌وری از ریشه و اساس برآمده از صنعت است و باید با رویکردهای تخصصی و اصلاح فرایندهای مُخل برای ایجاد بهره‌وری در ساختار اداری به معنای واقعی در تلاش بود.

کد خبر 5097618

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha