تعمیق، تحکیم و تثبیت سواد زندانیان نوسواد و کم سواد

طی آیینی به میزبانی سازمان زندان ها واقدامات تامینی و تربیتی کشور تفاهم نامه همکاری سازمان نهضت سواد آموزی با سازمان زندان ها و اقدامات تامینی وتربیتی کشور به امضای طرفین رسید ومبادله گردید.

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست تبادل تفاهم نامه همکاری سازمان نهضت سوادآموزی و سازمان زندانها، اقدامات تامینی و تربیتی کشور در سالن جلسات سازمان زندانها با حضور معاونین و مدیران دو سازمان برگزار شد.

بر اساس این گزارش، شاپور محمدزاده، رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان عملکرد ۴۰ ساله نهضت سوادآموزی و کارنامه درخشان و تاثیرگذار آن در رشد درصد باسوادی کشور به نقش ارزنده شرکای خود در این امر بخصوص سازمان زندانها اشاره کرد و گفت: تالیف کتب ویژه مخاطبان برنامه های سوادآموزی در زندانها از کارهایی بود که انجام شد همچنین با توجه به رشد باسوادی در کشور باید به تعمیق، تحکیم و تثبیت سواد زندانیان نوسواد و کم سواد نیز برنامه ریزی لازم صورت گیرد و علاوه بر سوادآموزی بی سوادان در توسعه سوادآنان نیز اقدام عملی انجام گیرد.

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی گفت: در تمام دنیا به صفر رساندن بی سوادی مقدور نبوده و نیست لذا ما نیز برنامه ریزی هایمان را در ۵ سال آینده برای سرانجام بخشی آن معطوف کرده ایم که نیازمند همکاری و همیاری همه آحاد ملت به خصوص سازمانها و نهادهای کشور هستیم.

در ادامه جلسه، حاج محمدی رئیس سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با بیان اینکه سوادآموزی و ورزش در زندانها جزو تکالیف اصلی برای زندانیان است، گفت: با تمام قوت نسبت به آموزش و سوادآموزی زندانیان اقدام می کنیم. بیشتر مجرمین زندانی از سطح سواد کمی برخوردار هستند و نیازمند توسعه سواد و آموزش مهارت های اساسی زندگی هستند. باید برنامه ریزی مشترک برای مهارت آموزی و توسعه سواد آنان صورت پذیرد و برای تثبیت و تعمیق سواد و اجرای دوره انتقال سوادآموزی، توسعه و تجهیز قفسه های کتاب کتابخانه های زندانها با کتابهای ساده و ویژه نوسوادان و تربیت مربیان از کارکنان زندانها تاکید نمود.

شایان ذکر است، کتاب های درسی دوره سوادآموزی ویژه زندانیان که هر عنوان در شمارگان ۲۰ هزار نسخه به چاپ رسیده است با شروع هفته سوادآموزی در سراسر کشور توزیع و در زندانها مورد استفاده نوسوادان زندانی قرار خواهد گرفت.

همکاری مشترک بین دو سازمان از ابتدای شروع فعالیت های سوادآموزی در کشور به صورت خودجوش وجود داشت و با امضای تفاهم نامه های همکاری این روند ادامه داشت اما ویژگی بارز و متفاوت تفاهم نامه جدید با تفاهم نامه های قبلی؛ مشارکت در راه اندازی وتوسعه مرکز یادگیری محلی، راه اندازی، پشتیبانی و حمایت از مهارت آموزی در مراکز یادگیری محلی ایجاد شده در زندان ها، اجرای طرح های مکمل سواد در کلاس ها و تاکید بر مستند سازی و ارائه فعالیت های سواد آموزی پس از انقلاب در زندانها و انعکاس آن است.

کد خبر 5100630

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha