یلدای ایران کیشی در کنار پرستاران و کادر درمان

شب یلدای ایران کیش امسال متفاوت تر از همیشه برگزار شد. شبی که مقارن با روز پرستار است، ویژه شما پرستاران و کادر درمانی که در سخت ترین روزها ایستاده اید تا ما بمانیم.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، شب یلدای ایران کیش امسال متفاوت‌تر از همیشه برگزار شد. شبی که مقارن با روز پرستار است، ویژه شما پرستاران و کادر درمانی که در سخت‌ترین روزها ایستاده اید تا ما بمانیم. باید سنگ تمام می‌گذاشتیم اما مگر می‌شد برای این همه لطف کاری کرد؟ فقط دلمان می‌خواست که بگوییم با شماییم، دلمان می‌خواست که بگوییم یادمان نرفته قهرمانان این روزهایمان را. دلمان می‌خواست که بگوییم دوستتان داریم و در قلب‌های ما جا دارید حتی اگر به زبان نیاوریم.

برای همین این بار به جای تزئینات معمول شب یلدایی خواستیم تا این بلندترین شب را به امید روزهای روشن هر طور که شده کنارتان باشیم البته با همان رعایت پروتکل‌ها.

صبح یلدا لوح یادمان روز پرستار را که با متنی و عکس‌هایی یلدایی طراحی کرده بودیم، در ورودی ساختمان مرکزی ایران کیش گذاشتیم تا خانواده ایران کیش دراین ساختمان آن را به نیابت از همه ایران کیشی های کشور برایتان امضا کنند و با چه عشقی و لذتی پای آن امضا زدیم و حال باید امانتی یلدایی مان را به دستتان می‌رساندیم.

به یکی از بیمارستان‌ها می‌رویم و البته بخش ویژه اورژانسی و کرونایی آن تا امانتی هایمان را به دست نمایندگان بر حق تان و پرستاران و کادر درمانی دوست داشتنی اینجا برسانیم. برایمان همه چیز بود آن روی گشاده و استقبال گرم از ما. بغض مان را نگه داشتیم موقع قدردانی و چه پر مهر هستید با همه این سختی‌ها. از قصدمان گفتیم و اینکه چرا اینجا هستیم آن هم در شب یلدا. به امضاهای جمع شده نگاه کردید … با محبت گفتید برایمان همه امضا کردند.

نگاهی به متن یادمان می‌اندازید روی متن نوشته بودیم: «آخرین شب پاییزی سال برای ما بلندترین شب سال بوده است. اما یلدا اغلب با شیرینی برای ما سپری شده است و ما بلندی لحظه‌های شیرین را حس نمی‌کنیم.

معنی یلدا را پرستاران بهتر می‌فهمند، در سالی که لبریز کرونا و بیماران بدحال بود و همچون برگ‌های پاییزی، بیماران عزیز زیادی، از درخت زندگی وداع کردند. یلدا شب طولانی مادر و پدر پرستاری بود، که دلتنگ دیدن فرزندشان بودند و زمان خیال زود سپری شدن نداشت.

یلدا شب طولانی عزیزانی بود که جامعه آنها را به خط مقدم فرستاد و در روزهای اول کنارشان بود و بعد آهسته‌آهسته در برابر خطر و تلخی‌ها فراموش شدند.نیت‌مان طغیانی است علیه فراموشی. علیه بدون همدلی سپری کردن لحظه‌ها. روح و جانمان در کنار شما عزیزان است. یلدایتان مبارک»

به سراغ احترام شهبازی هم می‌رویم تا دقایقی با او هم صحبت شویم، او هدنرس بخش داخلی بیمارستان هاجر، از بیمارستان‌های ویژه کرونا است. خدا راشکر که می‌گوید شرایط فعلی نسبت به گذشته بهتر شده است. هرچند پیگیر ماشینی است که باید در گذشتگان کرونایی را با خود ببرد (!)

او می‌گوید: البته همه چیز تابع رعایت کردن پروتکل‌های بهداشتی است که مردم باید رعایت کنند به ویژه در مراسم‌هایی مانند یلدا؛ خواهشی که از مردم داریم این است که همچنان پیغام در خانه بمانیم تا کم نشویم را اجرا کنند، چون نباید به این کاهش‌های مقطعی بسنده کنیم چه بسا همین یلدا خدایی نکرده می‌تواند با همین دور هم بودن‌ها باعث شیوع بیماری‌ها شود.

وی اضافه می‌کند: خدا را شکر خوشبختانه وضعیت فعلی در بیمارستان وضعیت بهتری است. بهترین هدیه یلدایی به کادر درمان، کاهش بیماران کرونایی است.

از شهبازی در مورد قرنطینه‌ها و نرفتن‌های پرسنل این بیمارستان به خانه‌هایشان هم می‌پرسیم و پاسخ می‌دهد: این اتفاق بارها رخ داده است، چه بسا خیلی اوقات مراجعه کنندگان ما آنقدر زیاد بودند و بد حال که دراین شرایط نتوانستیم به خانه برویم و شب‌ها را در اینجا گذراندیم. این را هم باید گفت که نباید تصور کنید بیماران فقط مسن و یا با بیماران زمینه‌ای در خطر هستند، ما خیلی از مراجعه کنندگان را داشتیم که سن و سالی نداشته و بدون بیماری زمینه‌ای از دنیا رفتند. در مواقعی که بسیاری به این بیماری‌ها مبتلا شدند و البته این موضوع ما را هم به شدت درگیر خود می‌کند.

برای چه بود؟

کار امروز ایران کیش برای این بود تا به همه کادر درمان بگوییم حسرت یلدای امسال و دور بودن ازعزیزترینانمان یادمان آورد همه حسرت‌ها و دور بودن از عزیزانتان را.

چه پاییزی بود امسال، خزانتر از همیشه و به چشم دیدیم ریزش سبزترین و جوان‌ترین‌های این سرزمین را که دوستان و همکاران شما گل سر سبد آن بودند… کسانی که برای جان ما جان دادند و شدند شهید راه سلامت.

می‌دانیم زیر آن همه فشار و کار بیمارستان، سخت بود رقصیدنتان برای امید دادن به ما ولی ما با رقص هایتان شاد شدیم و امید گرفتیم....

همانطور که گاه اشک ریختیم وقتی صدایتان از بغض لرزید و با حسرت گفتید یک ماه است فرزندتان را ندیدید و در بیمارستان قرنطینه شدید و بعد از مردم التماس می‌کردید که مراقب خودشان باشند.

به راستی با اشک‌های پنهانی تان به خاطر دشواری‌ها، به خاطر غم از دست دادن جان بیماران و همکاران، به خاطر دوری‌هایتان از خانواده چه می‌کردیم؟

سرخ‌تر از انار شب یلدای امسال سرخی روی ماست از شرمندگی که نمی‌دانیم به پاس قدردانی همه این ها باید چه انجام داد؟

و امروز در یلدا ی ۹۹، نوبت خانواده شرکت ایران کیش است تا با همه وجود، ارادتش را نثارتان کند.

بدانید خانواده شما به اندازه همه هشتاد میلیون ایرانی است که می‌خواهند در این یلدای کرونایی بگویند کنارتان هستند و دستانتان را ببوسند.

ایران کیش هم به عنوان ذره‌ای کوچک از همین مردم امسال یلدایش را اینگونه گذراند.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

کد خبر 5101010

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha