تقویت بنیه دفاعی کشور از محورهای مهم بودجه ۱۴۰۰ است

کرمان - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: این هفته قرار است بودجه ۱۴۰۰ در کمیسیون تلفیق بودجه قرار گیرد که یکی از محورهای مهم آن تقویت بنیه دفاعی کشور است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا پورابراهیمی ظهر دوشنبه در نشست فرمانده انتظامی استان کرمان بیان داشت: موضوع هوشمندی از جمله تدابیر مهمی است که در حوزه ارتقا مأموریت‌های نیروی انتظامی وجود دارد ضمن اینکه مجلس شورای اسلامی باید مجموعه‌ای از بسترهای قانونی و الزامات این حوزه را در خصوص تحقق این هدف آماده سازد که از جمله این بسترهای قانونی می‌توان به بودجه‌های سنواتی اشاره کرد.

وی افزود: این هفته قرار است تا بودجه ۱۴۰۰ (پس از بررسی‌های بسیار) در کمیسیون تلفیق بودجه قرار گیرد که یکی از محورهای مهم آن تقویت بنیه دفاعی است که در این راستا نگاه ویژه‌ای به ناجا خواهیم داشت.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: در راستای هوشمند سازی و تقویت زیرساخت‌های مأموریتی مجموعه انتظامی کرمان خبرهای بسیار خوبی داریم.

پورابراهیمی استفاده از ظرفیت سامانه پهپادی در استان کرمان جهت تأمین امنیت کویر را اقدامی مهم در ناجا برشمرد و تصریح کرد: به وجود آوردن امنیت قاطع و جدی در منطقه کویر (از جنوب شرق کشور تا مناطق مرکزی ایران) در بعد سخت افزاری و نرم‌افزاری نیاز به حمایت‌های بیشتری در ابعاد مختلفی دارد.

وی گفت: در راستای افزایش ظرفیت‌های بودجه‌ای (هم در حوزه تجهیزاتی و هم در حوزه هزینه‌های جاری) خبرهای خوبی در راه است و مجلس شورای اسلامی در راستای ارتقا امنیت داخلی تمام تلاش خود را می‌کند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: موضوع امنیت همواره دغدغه همه مسئولان است ضمن اینکه در این خصوص از هیچ اقدامی فروگذار نیستیم زیرا هیچ مسأله‌ای جایگزین امنیت نخواهد بود لذا بدون در نظر گرفتن این مؤلفه برای مردم موضوع دیگری در اولویت نخواهد بود.

پورابراهیمی ابراز داشت: نیروی انتظامی با حمایت سایر دستگاه‌ها و مجلس در راستای ارتقا امنیت اجتماعی باید تلاش کند ضمن اینکه اقدامات ناجا در برخورد با ارازل و اوباش و همچنین اقدامات دیگر آن در خصوص امنیت باید مد نظر و توجه مردم باشد لذا نتایج حاصل از طرح‌ها و تدابیر امنیتی بسیار خوب و مثبت ارزیابی شده است.

وی ادامه داد: قطعاً پلیس با افرادی که نظم عمومی و امنیت جامعه را مختل می‌کنند برخورد قاطعانه خواهد داشت و ما به عنوان نمایندگان مردم در مجلس در راستای امور مرتبط با نظم و امنیت از این نهاد در تلاش حمایت خواهیم کرد.

کد خبر 5101381

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =