ضرورت تغییر نگرش دولت برای بهره مندی از ظرفیت های مازندران

ساری- اعضای مجمع نمایندگان مازندران خواستار تغییر نگاه و نگرش دولت برای بهره مندی از ظرفیت ها و توانمندی های منحصربه فرد استان شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه مشترک مجمع نمایندگان و استاندار مازندران با معاون اول رئیس جمهوری شامگاه دوشنبه با هدف شتاب بخشی به روند توسعه مازندران برگزار شد.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در این جلسه با اشاره به قابلیت‌ها و توانمندیهای ممتاز مازندران بر لزوم تسریع در حل مشکلات توسعه این استان تاکید کرد.

معاون اول رئیس جمهور نگاه دولت به مازندران را با توجه به جایگاه آن در سطح ملی حاکی از احترام و برجسته دانست وافزود: ریشه یابی و حل چالش‌های اساسی توسعه مازندران با استفاده از منابع استانی و ملی رویکرد محوری دولت است.

جهانگیری با تاکید بر اهمیت منابع سرشار و استعدادهای طبیعی مازندران خواستار برنامه ریزی بهینه برای جلوگیری از هدر روی این منابع و تقویت آنها در روند توسعه ملی و بومی شد.

رئیس و اعضای مجمع نمایندگان مازندران نیز با تشریح بخشی از مشکلات پایه‌ای این استان در بخش‌های کشاورزی، صنعت، گردشگری و جنگل و منابع طبیعی خواستار تغییر نگرش دولت به ظرفیت‌ها و توانمندیهای منحصر به فرد این خطه شدند.

نمایندگان مردم مازندران با اشاره به پایین بودن ضریب برخورداری مازندران از اعتبارات ملی جبران عقب ماندگی‌های این استان را درگرو عزم قاطع دولت و بهره مندی از اعتبارات توازن منطقه‌ای دانستند.

این نمایندگان با تاکید بر طلایه داری و پیشتازی مردم مازندران در نشر ارزشهای اعتقادی و انقلابی، توجه به حفظ و تقویت سامانه‌های فرهنگی و دینی این استان را رسالت خطیر دولت بیان کرده و خواستار افزایش حجم سرمایه گذاری‌های دولتی در تأمین و تقویت زیرساخت‌های توسعه‌ای دیار علویان شدند.

اعضای مجمع نمایندگان مازندران در خانه ملت فعالیت‌های عرصه کشاورزی را تابلوی برجسته این استان در سطح ملی عنوان و خاطر نشان کردند: برخی تلاش‌های مخرب نظیر ساخت بدون مطالعه و غیر فنی سد فینسک آینده کشاورزی و محیط زیست مازندران را در تهدید قرار داده است.

احمد حسین زادگان استاندار مازندران نیز با اشاره به اینکه طرح‌های محوری برای توسعه استان در دست اجرا است، از پیگیری‌ها و هم افزایی نمایندگان مازندران در شتاب بخشی به روند توسعه این استان تقدیر کرد.

کد خبر 5101594

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =