بهترین انتخاب را داشته باشید/ برخی اسکی را به نابودی کشانده‌اند

تعدادی از اهالی اسکی از اعضای مجمع این فدراسیون خواستند با تفکر و تدبیر بهترین گزینه را برای ریاست آینده این فدراسیون انتخاب کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، انتخابات فدراسیون اسکی در شرایطی تا چند روز دیگر برگزار خواهد شد که برخی اهالی این رشته از وضعیتی که برخی افراد برای این ورزش ایجاد کرده‌اند گلایه دارند و از مسئولان ورزش کشور خواسته‌اند نگاه ویژه ای به این بخش داشته باشند.

تعدادی از پیشکسوتان و اهالی اسکی با تنظیم دل نوشته‌ای گلایه خود را از شرایط موجود این رشته مطرح و خواستار توجه و رسیدگی به آن از سوی مسئولان ورزش شده‌اند. در این دل نوشته آمده است:

«قشر کوچک اسکی، در جامعه که تعدادشان بعید است به ۱۵ هزار نفر برسد درگیر دیکتاتوری و تفکر پوسیده و نخ نمای گروهی ۱۰ تا ۱۵ نفره شده‌اند. این گروه چند نفره سال هاست که تصمیم گیری های کلان رشته ورزشی اسکی را در دست گرفته‌اند و هر چه داشتیم از دست داده‌ایم.

پسرفتی عجیب طی سال‌های گذشته و نابودی یک به یک پیست‌های اسکی. مگر نه این است که در تمامی جوامع ۴ یا ۸ سال اصلاح طلبان بر سر کار هستند و ۴ یا ۸ سال بعد دولت در دست گروهی دیگر اعم از اصولگرا، دموکراتها، جمهوریخواهان، کاپیتالیسم، نظام سرمایه داری و.... خواهد بود. پس چرا امور فدراسیون اسکی را دست کم برای مدت ۴ سال به دست گروهی دیگر نمی‌دهید، شاید گروهی نو اندیش توانستند این رشته‌ای که در جهان، آسیا و حتی در داخل ایران دیگر هیچ حرفی برای گفتن ندارد را نجات دهند.

برای آنکه بهتر بدانید وضعیت اسکی چگونه است اوضاع پیست‌ها و لیگ‌های زیر را ببینید؛

پیست قزوین تعطیل
پیست شمشک تعطیل
تاریکدره تعطیل
آلوارس بدون تکلیف
پیست نسار بیجار تعطیل
آبعلی تعطیل
مسیر قله دیزین تعطیل
لیگ اسکی از ۱۰۰ نفر به ۸ نفر تقلیل پیدا کرده
دیگر تیم ملی نداریم ملی پوشان در خانه و نا امید از اینده
اسنوبرد که بدون هیچ امکاناتی از طرف فدراسیون و یا حمایتی و بدون تیم ملی
صحرانوردی کلاً ۸و رزشکار
پیشکسوتان به عنوان سرمایه‌های این ورزش همه دور از صحنه
نخبگان اسکی منزوی و به دور از این رشته

نگران چه چیزی هستید که شصت دستی فدراسیون را چسبیده‌اید؟ ناصر طالبی برای مدتی کوتاه اصلاح امور را در دست گرفت، زمانی که اعداد و ارقام کمک‌های فدراسیون جهانی را منتشر کرد همه دیزین و شمشک را بر علیه او شوراندید و جلوی درب وزارت ورزش تجمع کردید تا او را مجنون و دیوانه نشان دهید غافل از اینکه عاقل‌ترین همان طالبی بود که با آمدن بر سر کار همه افراد ناسالم را بیرون کرد و در نظر داشت تا با چینش افراد متخصص و پاک دست اسکی را نجات دهد.

سقراط می‌گوید نخستین گام برای سلطه بر یک ملت پاک کردن حافظه تاریخی آنان است. حافظه خود را به کار گیرید، اکنون اسکی ایران در آسیا و جهان «هیچم» است، در تکنیک و مسابقه و علم روز و.... هیچم هستیم. هیچ دستاوردی، هیچ مدالی و هیچ چیز دیگری نداریم، چرا با روی کار آمدن افراد جدید اینقدر نگرانید و با سو استفاده از جایگاه دولتی خود از تلفن وزارت ورزش با هیات‌های استانی تماس گرفته و دست به تخریب گزینه‌های کاندید احراز پست رییس فدراسیون می‌زنید؟ زمانی که اقامه نماز می‌بندید و موعظه می‌کنید فراموش نکنید خیانت‌هایی که به این رشته کرده‌اید تاوان سختی از شما گرفته و همه ما ناظر و شاهد خواهیم بود.

دیکتاتوری در این رشته را پایان دهید، سفرهای خارجی، راننده با ماشین میلیاردی، اعداد و ارقام چند میلیاردی و بدون حساب و کتاب فدراسیون جهانی را به دست فراموشی سپرده و فقط سر سوزنی به فکر رشد و اعتلای اسکی باشید.

اسکی بازان آگاه باشند، رای دهندگان آگاه باشند، هیئت های استانی آگاه باشند، چرا که جامعه امروز اسکی ایران با سالهای قبل کاملاً متفاوت است و نظاره گر همه مشکلات امروز این کشتی به گل نشسته. یک انتخاب درست مسیر را در جهت بهبود تغییر خواهد داد و انتخاب غلط و جهت دار یعنی ادامه روند سالهای قبل و نادیده گرفتن این رشته. رشته‌ای که می‌تواند مدال‌های رنگارنگ را با برنامه ریزی و مدیریت منابع و انرژی مضاعف دوباره برای کشور به ارمغان آورد.

کلام آخر اینکه، دولت ماه‌های آخر خود را سپری می‌کند و هر روز یک نفر خودش را منتسب به وزارت ورزش می‌کند. باید به اعضای مجمع به وضوح اعلام کرد که حتی اگر وزارت ورزش هم از کاندیدایی حمایت می‌کند باید با بلوغ و آگاهی، خودمان برای رشته ورزشی مان انتخاب درست داشته باشیم.

کاندیدای دانشگاهی آیا رشته اسکی را به خوبی می‌شناسند؟ از سرمای منهای ۲۰ توچال، از عدم راه اندازی پیست نسار بیجار در ۳ سال گذشته، از ایراد دستگاه‌های تاریک دره، از عمر برف ۱ ماهه پیست قزوین و از مشکلات پیست پولادکف و خون دل‌هایی که برای راه اندازی پیست مشهد خورده شد، خبر دارد؟

وظیفه اعضای مجمع است که درست انتخاب کنند تا تفکر و وجدان شان در آینده شرمسار نباشد.»

کد خبر 5104693

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =