انعقاد تفاهم‌نامه بین حوزه هنری و کتابخانه‌های عمومی لرستان

خرم‌آباد- تفاهم نامه همکاری بین حوزه هنری و اداره کل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان لرستان منعقد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، با هدف همکاری‌های مشترک و ارتقای شاخص‌های فرهنگی و هنری، تفاهم‌نامه همکاری بین حوزه هنری لرستان و اداره کل کتابخانه های عمومی استان منعقد شد.

این تفاهم نامه همکاری با هدف توسعه و ارتقا شاخص‌های فرهنگی و هنری، انجام برنامه‌ها، فعالیت‌های مشترک، ارائه طرح‌ها و برنامه‌ها به منظور ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در جامعه، اهمیت و ضرورت آگاهی بخشی به اقشار مختلف، بستر سازی و ترویج فرهنگ مطالعه و همکاری‌های مشترک به امضا رسید.

رئیس حوزه هنری لرستان در این رابطه، با ابراز خرسندی از همکاری مشترک حوزه هنری و اداره کل کتابخانه های استان، بر مشارکت همه جانبه، برنامه ریزی منسجم، کارشناسی و ارائه طرح‌های مفید از سوی طرفین، تقویت منابع و فرصت‌های علمی، فرهنگی و پژوهشی، و ترویج فرهنگ مطالعه در بین اقشار مختلف جامعه تاکید کرد.

محمد کرم‌اللهی، افزود: با توجه به اهمیت فرهنگ مطالعه و تاکید مقام معظم رهبری به این مهم؛ لزوم توجه و بهره گیری از امکانات و ظرفیت‌های مشترک در زمینه‌های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و اجتماعی با محوریت کتاب و کتابخوانی از جمله اولویت‌های ضروری در انجام فعالیت‌های مشترک خواهد بود.

وی با اشاره به ظرفیت‌های فرهنگی و هنری استان، تصریح کرد: بی شک این همکاری‌ها در پیشبرد کمی و کیفی برنامه‌ها به ویژه در حوزه‌های علمی پژوهشی، فرهنگی و هنری با بهره گیری از اساتید و کارشناسان مربوطه بسیار مفید و مؤثر خواهد بود.

رئیس حوزه هنری لرستان در ادامه به تقویت و گسترش فعالیت‌های استان به ویژه همکاری‌های دستگاه‌های فرهنگی اشاره کرد و افزود: هم افزایی در زمینه‌های مختلف، تبادل دانش و تجارب موفق، ایجاد هماهنگی میان دیگر نهادها، اجرای طرح‌ها و رویدادهای مشترک فرهنگی، هنری، اجتماعی و همکاری‌های پژوهشی و مطالعاتی می‌تواند تأثیر بسزایی در توسعه استان داشته باشد.

فرشته طهماسبی مدیر کل کتابخانه های عمومی لرستان نیز در این جلسه با اشاره به برنامه‌ها و فعالیت‌های مشترک دو نهاد در آینده افزود: امیدواریم این همکاری بتواند در زمینه رشد و توسعه و پیشبرد هرچه بیشتر فرهنگی و انجام فعالیت‌های هدفمند و با برنامه ریزی های کارشناسانه و تأثیرگذار مؤثر واقع شود.

وی، تصریح کرد: بهره گیری هوشمند و مطلوب از ظرفیت‌های طرفین در پیشبرد اهداف مشترک و ترویج و توسعه همکاری‌های علمی فرهنگی پژوهشی از موارد مورد توجه در این تفاهم نامه است.

کد خبر 5106047

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha