برگزاری مسابقات باشگاهی بسکتبال با ویلچر در سال جاری منتفی شد

با اعلام سرپرست انجمن بسکتبال با ویلچر و به دلیل مخالفت نمایندگان تیم‌ها، برگزاری مسابقات باشگاهی این رشته در سال جاری منتفی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، هفته گذشته با حکم محمدشروین اسبقیان رئیس فدراسیون جانبازان و معلولان، عباس آقاکوچکی به جای مهرداد آگین و به عنوان سرپرست، مسئولیت انجمن بسکتبال با ویلچر را بر عهده گرفت. این جابجایی در راستای عدم رضایت از فعالیت انجمن بسکتبال با ویلچر و بهبود آن در زمینه باشگاهی و ملی انجام شد.

در این راستا روز گذشته عباس آقاکوچکی نشستی را به صورت وبیناری با نمایندگان ۸ تیم لیگ برتری بسکتبال با ویلچر برگزار کرد تا با نظرخواهی از آنها، نسبت به برگزاری هر چه سریع‌تر این رقابت‌ها (لیگ برتر) در سال جاری اقدام کنند. قرار بود مشابه این نشست فردا (چهارشنبه) با نمایندگان تیم‌های دسته‌اولی بسکتبال با ویلچر برگزار شود تا برگزاری این رقابت‌ها هم در برنامه قرار گیرد.

این در حالی است که نمایندگان تیم‌های لیگ برتری در نشست وبیناری روز گذشته با سرپرست انجمن بسکتبال با ویلچر، به دلیل از دست رفتن زمان زیاد و نبود فرصت کافی برای ورود به مسابقات در سال جاری، با برگزاری این رقابت‌ها و فعالیت در آن مخالفت کردند. بر این اساس، با تصمیم عباس آقاکوچکی و صرفاً به دلیل مخالفت تیم‌ها، برگزاری مسابقات باشگاهی بسکتبال با ویلچر در سال جاری از دستور کار انجمن خارج شد.

عباس آقاکوچکی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تائید این موضوع گفت: وقتی نمایندگان تیم‌ها با حضور در مسابقات مخالف هستند، دلیلی بر برگزاری مسابقات نمی‌بینیم، البته مخالفت آنها معقول و منطقی است و به همین دلیل برگزاری لیگ برتر را به صورت کل منتفی کردیم.

وی یادآور شد: به دلیل بازخوردی که از نمایندگان تیم‌های لیگ برتری داشتیم، این‌گونه پیش‌بینی می‌شود که نمایندگان تیم‌های دسته اول هم نظری مشابه نسبت به برگزاری این رقابت‌ها داشته باشند، به همین دلیل برنامه‌ریزی برای مسابقات باشگاهی دسته اول را هم منتفی کرده‌ایم.

سرپرست انجمن بسکتبال با ویلچر تأکید کرد: البته با وجود لغو مسابقات لیگ برتر و دسته اول، اجازه نمی‌دهیم چرخه رقابت در بسکتبال با ویلچر از حرکت بایستد. به گونه‌ای برنامه‌ریزی خواهیم کرد که طی دو ماه و نیم آینده، حداقل فعالیت باشگاهی در این رشته را داشته باشیم.

به گفته آقاکوچکی، برگزاری مسابقات جام حذفی به صورت «دو حذفی» یکی از اولویت‌های مورد نظر انجمن بسکتبال با ویلچر برای مسابقات باشگاهی در سال جاری است؛ این موضوع باید در انجمن مورد بررسی قرار گیرد که تصمیم نهایی در مورد آن اتخاذ شود.

کد خبر 5107446

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 5 =