جهان در اثربخشی واکسن کرونا به قطعیت نرسیده است

اندیمشک- رئیس جمعیت هلال احمر کشور گفت: جهان تاکنون در خصوص اثربخشی واکسن کرونا به قطعیت نرسیده است.

کریم همتی در جریان سفر به شهرستان اندیمشک در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: سفر به استان خوزستان از شهر آبادان شروع و بخش پایانی آن به شهرهای شوش و اندیمشک بود.

وی در ادامه به بازدید از اماکن هلال احمر در استان خوزستان اشاره کرد و افزود: با توجه به شرایط خاص ورزشی که در خرمشهر در اختیار جمعیت هلال احمر قرار گرفته است، می‌طلبد که بخشی از هزینه‌های لازم برای استاندار مجموعه ورزشی خرمشهر انجام شود.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور گفت: در خصوص برنامه نهایی برای استفاده از ظرفیت‌های مطلوب استان خوزستان به عنوان یک قطب برای برگزاری مراسم در حوزه امداد و جوانان تصمیم‌گیری شد.

وی با تأکید بر اینکه خرمشهر در بحث ارتباط ریلی و جاده‌ای از ظرفیت مطلوب برخوردار است، تصریح کرد: در شهر اهواز نیز از بیمارستان طالقانی بازدید به عمل آمد.

همتی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر، بیمارستان طالقانی اهواز را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار خواهد داد، گفت: قرار است این بیمارستان به بیمارستان تخصصی چشم پزشکی تبدیل شود.

وی افزود: با راه‌اندازی بیمارستان چشم پزشکی در استان خوزستان از اعزام بیماران به سایر مناطق کشور جلوگیری و خدمات درمانی مطلوب در خوزستان به بیمار ارائه خواهد شد.

ظرفیت اردوگاه هلال احمر اندیمشک

رئیس جمعیت هلال احمر کشور ادامه داد: از اردوگاه اندیمشک بازدید شد و این اردوگاه در اختیار جمعیت هلال احمر قرار خواهد گرفت.

وی افزود: این اردوگاه که در زمان جنگ هم بوده و به عنوان اردوگاه از آن استفاده می‌شد. اکنون نیز به عنوان اردوگاه ملی مورد استفاده جمعیت هلال احمر کشور خواهد گرفت.

همتی عنوان کرد: دوره‌های مختلف هلال در این اردوگاه برگزار و زمینه برگزاری مسابقات ورزشی در این اردوگاه فراهم می‌شود.

وی اظهار کرد: از خانه‌های هلال نیز در سفر به اندیمشک بازدید شده و در بخش حمایتی و تجهیز به میزان یک میلیارد تومان اعتبارات در حوزه اردوگاه و اضافه کردن ظرفیت اردوگاه برای استفاده به عنوان یک اردوگاه ملی در نظر گرفته شد.

همتی گفت: در آینده نزدیک با اختصاص اعتبارات در حوزه طرح‌های هلال شاهد شرایط به مراتب مطلوب‌تر در امر خدمت‌رسانی در استان خوزستان خواهیم بود.

واکسن‌های اهدایی خیران خارج کشور

وی افزود: جمعیت هلال احمر کشور از معدود جمعیت‌های هلال احمر است که هم به عنوان اهداکننده کمک‌ها و هم دریافت‌کننده کمک‌ها عمل می‌کند.

همتی عنوان کرد: در بحث دریافت واکسن اهدایی هموطنان خیر خارج از کشور مقداری واکسن کرونا را در اختیار جمعیت هلال احمر قرار خواهند داد.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور اظهار کرد: هماهنگی لازم با وزارت بهداشت در ارتباط با واکسن‌های اهدایی انجام شده است.

وی گفت: داروهای وارداتی به کشور تحت نظارت سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت و درمان به کشور وارد و در کشور توزیع خواهد شد.

واکسن تولیدی کشور

همتی عنوان کرد: تمام همت ما بر استفاده از واکسن تولید داخل کشور است که کار آزمودن آن از چند روز پیش آغاز شد.

وی تصریح کرد: تزریقات واکسن تولید کشور روی افراد داوطلب انجام می‌شود و همانند سایر واکسن‌های کرونا زمان‌بر خواهد بود.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور گفت: تا اوایل سال آینده امیدوار هستیم که استفاده و تزریق واکسن تولید داخل در کشور آغاز شود.

اولویت‌های استفاده از واکسن

وی گفت: سیاست کلی نظام‌مندی و جلوگیری از ابتلای افراد به بیماری کرونا اولویت تزریق واکسن با افراد نیازمند و دارای بیماری زمینه‌ای، افراد مسن، کادر درمان و افراد در معرض خطر است.

همتی اظهار کرد: واکسن‌های در اختیار جمعیت هلال احمر تا پیش از تولید واکسن ساخت کشور به جامعه هدف تزریق می‌شود.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور تصریح کرد: در حال حاضر واکسنی که در کشور وارد می‌شود، در یک مرحله تزریق می‌شود.

وی افزود: اثربخشی واکسن کرونا تا این لحظه در جهان به قطعیت نرسیده است اما به محض امکان ورود واکسن به کشور در اختیار وزارت بهداشت قرار خواهد گرفت.

همتی عنوان کرد: عرضه و واردات واکسن کرونا به کشور در اختیار وزارت بهداشت است و در زمان توزیع نیز با نظارت وزارت بهداشت و درمان خواهد بود.

کد خبر 5107466

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =