۱۵ میلیارد از کارگزار گرفتیم نه ۲ میلیارد/ در باشگاه پرنفوذ نبودم

معاون سابق باشگاه پرسپولیس گفت: ما از کارگزار باشگاه مبلغ ۱۵ میلیارد تومان پول گرفتیم و بحث ۲ میلیارد تومان درست نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا یلوه درباره جدایی اش از باشگاه پرسپولیس به برنامه «تهران ورزشی» گفت: وقتی آقای سمیعی آمد رفتار حرفه‌ای این بود که به ایشان بگویم دستشان باز است. ایشان گفت تا فینال آسیا قصد تغییرات ندارد. یکسری اختلاف نظر و اختلاف دیدگاه بین بحث اقتصادی بنده و ایشان وجود داشت و گفتم بهتر است از مجموعه جدا شوم. در نهایت سمیعی با جدایی ام موافقت کرد و کاملاً از پرسپولیس جدا شده‌ام.

معاون سابق باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه در زمان محمدحسن انصاریفرد به این باشگاه آمده بود، تاکید کرد: از زمان آقای طاهری و گرشاسبی برای برگزاری اردوی خارج از کشور همکاری‌هایی با پرسپولیس داشتم. قبل از آن منافع مالی ایجاد می‌کردم. مجموعه تولیدی دارم و به ۱۸۰ نفر حقوق می‌دهم. راهکاری داشتیم تا پرسپولیس را از این وضعیت بدهی‌ها خارج کنیم. حتی زمان انصاریفرد قراردادی هم منعقد شد اما اصراری نداشتم پولی به من بدهید. قانونا قراردادی را امضا کردم.

یلوه تصریح کرد: در نهایت حتی یک ریال هم نه در قالب پاداش و نه حقوق دریافت نکردم. ۱۵ ماه بدون دریافت یک ریال و به خاطر عشق و علاقه‌ای که وجود داشت کار کردم. اگر حقوق را می‌گرفتم حواشی پیش می‌آمد که چرا این کار را کرده‌ام. زمان انصاریفرد قراردادی امضا شد. در زمان رسول پناه هم قرار بود چارتی را تهیه کند. فقط من نبودم که چیزی نگرفتم. آقای قدوسی هم نزدیک به هفت ماه در پرسپولیس بود و فکر نمی‌کنم تا الان پولی گرفته باشد.

وی گفت: اردوی عمان و دبی را رایگان در اختیار پرسپولیس قرار دادیم و برای باشگاه آورده مالی داشتیم. ما یک واحد تولیدی داریم و پولمان را از آنجا می‌گیریم.

معاون سابق باشگاه پرسپولیس تاکید کرد: در قراردادها هم چیزی به من تعلق نمی‌گرفت. ذی حساب باشگاه می‌گفت دیوان محاسبات اجازه پرداخت حقوق نمی‌دهد و ما شرکت در حال واگذاری هستیم. دو هفته پیش دوستان دیوان محاسبات مرا دعوت کردند که گفتند اصلاً منع قانونی نداشتیم. حتی پیشنهاد دادند نامه‌ای به باشگاه بنویسم تا مزایایم را بگیرم. دو روز پیش نامه‌ای را به آقای سمیعی دادم تا نسبت به پرداخت حقوقم اقدام کند.

یلوه درباره اینکه گفته می‌شد فرد پرنفوذ باشگاه پرسپولیس بوده است، اظهار کرد: اصلاً این‌طور نبود. هر کاری انجام می‌شد هیات مدیره و مدیرعامل در جریان بودند. من به عنوان معاون اقتصادی وظیفه داشتم کارها را هماهنگ کنم و گزارش را به هیات مدیره بدهم تا آنها تصمیم بگیرند.

وی یادآور شد: در زمان مدیرعاملی انصاریفرد بین ۴۰ شرکت بررسی کردیم. این شرکت (کارگزار فعلی باشگاه) زمان مدیرعاملی آقای عرب درخواست داده بود.

معاون سابق باشگاه پرسپولیس در خصوص اینکه مهرداد هاشمی (عضو سابق هیات مدیره پرسپولیس) گفته بود این شرکت را یلوه معرفی کرده بود، گفت: ما اوایل شهریور ۹۸ آمدیم و پرسپولیس کارگزار نداشت و از ۱۲ تیر قراردادش را با کارگزار قبل فسخ کرده بود. یک ماه طول کشید تا ۴۰ شرکت را بررسی کنیم. کارگزار فعلی یک شرکت بورسی با درآمدهای شفاف بود. یکسری حرف پشت سر شرکت‌های قبلی بود. همین الان ۳۰ میلیارد تومان چک از یک نفر (از اسپانسرهای قبل) داریم. این شرکت کارگزار سابقه شفافی داشت و حتی برنامه «نود» را اجرا کرده بودند.

یلوه در پاسخ به این سئوال که ورودی مالی شرکت برای پرسپولیس چقدر بوده است؟ اظهار کرد: ما هشت آبان قرارداد بستیم و اول بهمن رونمایی اپلیکیشن بود. ۲۰ اسفند انصاریفرد رفت و یکی از اعضای هیات مدیره نسبت به این شرکت گارد داشت و تا اردیبهشت نزدیک به دو ماه درآمدزایی ما متوقف شد. بعد از مصاحبه دوستان ریزش شدیدی در اپلیکیشن داشتیم و هنوز نتوانستیم آن‌را جبران کنیم.

وی یادآور شد: در مدت هفت تا هشت ماه که بودیم، ۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان درآمد داشتیم. مبلغ ۲ میلیارد تومانی که گفته می‌شود، صحیح نیست. فقط در دو مورد نزدیک به هفت میلیارد پول گرفتیم. در مجموع از هشت آبان تا اردیبهشت ۱۵.۵ میلیارد پرداختی داشتند. اگر ۲ میلیارد بود که شرکت پرسپولیس زیان ده نشان می‌داد و دردسر داشتیم.

معاون سابق باشگاه پرسپولیس درباره اینکه این باشگاه الان هم زیان ده است، گفت: با توجه به دو ورزشگاهی که در اختیار دو باشگاه (استقلال و پرسپولیس) قرار گرفت صورت مالی آنها حالت نرمال پیدا کرد.

یلوه در پاسخ به سئوالی مبنی بر دلیل مصاحبه‌های زیاد و انتشار پیام‌هایی در این ارتباط در صفحه شخصی خود گفت: آقای رسول پناه (سرپرست سابق پرسپولیس) می‌گفت در حوزه‌ای که مربوط به شما است صحبت کنید و سکوت نکنید. شرکت کارگزار ما درآمدهایش را اعلام کرد. انتشار مطالب در صفحه شخصی ام، کاملاً با سرپرست وقت باشگاه هماهنگ بود. شما نکات مثبت آن زمان را هم ببینید. پرونده برانکو در آن زمان بسته شد. یارگیری مناسب توسط سرپرست و هیات مدیره وقت انجام شد و تیم تا فینال آسیا رفت. کاری به آپشن قراردادها ندارم ولی ۹۵ درصد قراردادها تا پایان لیگ تسویه شده بود. صرفاً نگوییم یک مصاحبه ویدئویی از رسول پناه بیرون آمد و همه کارها را زیر سئوال ببریم.

وی در خصوص خرید کت و شلوار انصاریفرد مدیرعامل سابق پرسپولیس از حساب باشگاه گفت: پول این لباس‌ها از حساب خود آقای انصاریفرد بود. انتشار این خبر یک بی اخلاقی بود که صورت گرفت. ایشان هم زحمت زیادی کشید. این درآمدزایی زمان انصاریفرد ایجاد شد. پرسپولیس به نسبت باشگاه‌های دیگر درآمدزایی مناسبی داشت و می‌توانست بهتر هم باشد. تمام چیزهایی که به انصاریفرد پرداخته شد، از حساب شخصی خودش بود. انصاریفرد از باشگاه حقوق می‌گرفت و ذی حساب باشگاه گفت هر فاکتوری داده شد، از حقوق مدیرعامل کسر شد. شان انصاریفرد این نبود به خاطر موارد مطرح شده خودش را زیر سئوال ببرد.

معاون سابق باشگاه پرسپولیس در پایان درباره وجود ۷ میلیون تومان در باشگاه در زمان مدیرعاملی جعفر سمیعی هم گفت: آن زمان به ابراهیم شکوری هم گفتم. آقای سمیعی ۸ آبان حکم گرفت. همان روز اعلام شد پرونده برانکو تسویه شده است. تا همان روز منابع ورودی به باشگاه می‌آمد و تبدیل به ارز می‌شد تا به برانکو برسد. این دلیل نمی‌شود که باشگاه درآمد نداشته است. ظرف دو هفته با همکاری کل باشگاه نزدیک به ۲۵ میلیارد تومان درآمد به باشگاه آمد و تبدیل به ارز شد تا به برانکو پرداخت شود.

کد خبر 5107523

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 7 =