انتقاد فراهانی به کاهش روشنایی معابر تهران در شب

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران در تذکر به شرکت توزیع برق تهران، نسبت به کاهش روشنایی معابر شهر در شب انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید فراهانی صبح امروز در دویست و شصتمین جلسه شورای شهر در تذکر پیش از دستور گفت: خاموشی معابر تهران چهره شب شهر را به هم ریخته و شهر را برای حیات و زیست شبانه به خصوص برای پیاده ها نامناسب کرده است. متاسفانه مدتی است روشنایی معابر و خیابان های اصلی، کوچه ها، مسیرهای پیاده و حتی بزرگراه های اصلی شهر به شدت کاهش پیدا کرده است.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تاکید کرد: عدم تامین روشنائی معابر شهری زمینه ساز حوادث ترافیکی، فراهم شدن بستر مناسب برای بزهکاری و بدل ساختن معابر امن شهر به فضای بی دفاع شهری و کاهش احساس امنیت شهروندان است. امری که نه فقط چهره شهر را سیاه و تاریک می کند بلکه بر تصویر و تصور شهروندان و گردشگران از تهران نیز اثر خواهد گذاشت.

فراهانی گفت: بر اساس تبصره ۲ ماده ۱۱ قانون سازمان برق ایران مصوب ۱۳۴۶ و آئین نامه نحوه تامین و تعیین هزینه روشنایی معابر و جابجائی تاسیسات آب و برق مصوب ۱۳۶۴ هیئت وزیران، هزینه روشنائی معابر توسط شرکت های برق منطقه‌ای راساً از محل عوارض مقرر بر مصرف برق تامین و برداشت می شود.

وی ادامه داد: وظیفه‌ای که عدم اجرای مناسب آن توسط شرکت برق تهران و خاموشی معابر شهر سبب شده تا برخی گمان کنند شهرداری تهران در انجام وظایف خود کوتاهی می کند، حال آنکه تامین روشنائی معابر و پرداخت هزینه های آن بر اساس نص صریح قانون برعهده وزارت نیرو و شرکت های برق منطقه‌ای است. بر همین اساس اینجانب به عنوان نماینده مردم تهران در اجرای بند ۳ ماده ۸۰ قانون شوراهای اسلامی کشور، درباره «لزوم توجه به تامین روشنائی معابر تهران در شب» برای بار دوم به شرکت توزیع برق تهران تذکر می دهم و انتظار دارم در همکاری با شهرداری بیش از پیش به مسئله تامین روشنائی معابر شهر و ارتقا ایمنی و امنیت شهروندان عزیز از این طریق توجه کنند.

فراهانی افزود: متاسفانه یک سال پیش هم درباره این مهم به شرکت توزیع برق تهران تذکر دادم اما متاسفانه دوباره شاهد آن هستیم که شرکت برق در حالیکه هزینه روشنایی معابر را از محل عوارض بر مصرف برق مشترکان تهرانی دریافت می کند، این خدمت را از همشهریان عزیزمان دریغ کرده و با این اقدام زمینه بروز حوادث، سوانح و کاهش امنیت شهروندان در فضاهای شهری ایجاد می شود.

کد خبر 5107634

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 15 =