بازی های سیاسی نباید وارد مسائل اقتصادی شود

کاشان - نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت: بازی های سیاسی نباید وارد مسائل اقتصادی شود.

به گزارش خبرنگار مهر آیت الله عباسعلی سلیمانی شامگاه چهارشنبه در دیدار با جمعی از بازرگانان، صاحبان صنایع و واحدهای کسب و کار منطقه کاشان با اشاره به اینکه اتاق بازرگانی دارای یک جایگاه قوی اقتصادی است، اظهار داشت: یکی از مهمترین موضوعاتی که باید مورد توجه مسئولین اتاق بازرگانی قرار بگیرد این است که این نهاد نباید وارد مسائل جناح بندی‌های سیاسی بشود.

وی با بیان اینکه جناح بندی‌های سیاسی کشور ما را زجر می‌دهد، ابراز داشت: شهر کاشان هم مانند همه کشور گرفتار این مسائل است ولی این بازی‌های سیاسی نباید وارد مسائل اقتصادی شود.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان با اشاره به اینکه مسائل اقتصادی بسیار فراتر از موضوعات بی ارزش سیاسی است، تصریح کرد: تفکر حاکم بر اتاق بازرگانی باید فراجناحی و فراحزبی باشد.

وی با بیان اینکه شهر کاشان از خیلی استان‌های برخوردار حتی بالاتر است، خاطرنشان کرد: موضوعی که در درجه اول باید مورد توجه اتاق بازرگانی قرار بگیرد این است که این نهاد باید ظرفیت شناس باشد.

آیت الله سلیمانی با اشاره به ظرفیت‌های هنگفت و پتانسیل‌های بالقوه کاشان در صنعت عرقیجات و داروهای گیاهی بیان داشت: متأسفانه برای استفاده بهینه از این ظرفیت شگرف هیچ تبلیغی نشده و بسیاری از فرآورده‌های مربوط به این صنعت نیز تاکنون فرآوری نشده است.

وی با اشاره به توسعه صنعت فولاد در منطقه کاشان تاکید کرد: یکی از مهمترین مشکلاتی که گریبانگیر کشور است خام فروشی به دیگر کشورهاست و این باعث شده است که از ظرفیت‌های موجود در کشور فارغ شویم‌.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان در بخش دیگری از سخنان خود یکی از صنایع کشور را که پیشتر دچار خام فروشی شده بود را حوزه سنگ دانست و افزود: این باعث شده است که بین محصول خام و کالای فرآوری شده تفاوت قیمت زیادی حتی تا حدود شش برابر کمتر رخ بدهد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های بخش کشاورزی کاشان و تنوع بیش از ۶۰ محصول کاشان در این بخش گفت: این ظرفیت‌ها باید در کاشان توسط اتاق بازرگانی شناخته و به مردم معرفی شود تا مردم بتوانند از این ظرفیت‌ها استفاده کنند.

آیت الله سلیمانی با اشاره به فعالیت گمرک در کاشان اظهار داشت: در کاشان هم باید گمرک صادرات و هم گمرک واردات تأسیس شود تا علاوه بر تسریع بر فعالیت‌های اقتصادی صاحبان صنایع و بازرگانان برای صادر و یا وارد کالای خود موارد خلاف قانونی در گمرکات به حداقل برسد.

وی با اشاره به زیرساخت‌های منطقه کاشان در سه حوزه جاده، راه آهن و فرودگاه ابراز داشت: منطقه کاشان با توجه به دارا بودن از این زیرساخت‌ها و همچنین موقعیت استراتژیک جغرافیایی ظرفیت‌های فراوانی برای توسعه اقتصادی و صنایع در سطح ملی و بین المللی دارد.

عضو مجلس خبرگان افزود: لازم است پیگیری مشکلات هر بخش از صنایع و معادن و بازرگانان شهر از نظر برخورداری سرمایه در گردش در صورت ضرورت با همکاری دیگر دستگاه‌های مربوطه نیز انجام شود.

کد خبر 5109203

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =