سردارسلیمانی تنوع علایق ایرانیان رافرصتی برای همدلی قلمداد می کرد

زنجان-سردار سلیمانی خود را در برابر علایق گوناگون و متنوع ملت ایران قرار نداد بلکه تنوع علایق سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، زبانی و … ایرانیان را فرصتی برای ایجاد همدلی قلمداد می‌کرد.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها-ادریس سالاری*: یکسال از شهادت سردار قاسم سلیمانی توسط تروریست‌های آمریکایی گذشته و تصور می‌کنم شناخت افکار عمومی در ایران از چهره این شهید موجب ماندگاری و محبوبیت وی شده است.

حالا می‌شود به این موضوع پرداخت که چرا مردم ایران نسبت به سلیمانی به صورت ویژه‌ای ادای احترام کردند؛ سلیمانی خود را در برابر علایق گوناگون و متنوع ملت ایران قرار نداد بلکه تنوع علایق سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، زبانی و … ایرانیان را فرصتی برای ایجاد همدلی قلمداد می‌کرد.

قاسم سلیمانی نه تنها برای خود و فرزندان و بستگانش ثروتی از بیت‌المال نیندوخت بلکه برخلاف تعداد زیادی از مقامات و مدیران ارشد کشور در همه بخش‌ها دقت کرد مدیران و کارگزاران منصوبش نیز از سوءاستفاده و بدنامی به دور باشند و هیچ ملاحظه‌ای موجب به کارگیری افراد دارای شائبه توسط وی نشد.

سلیمانی به معنی واقعی پیرو ولایت فقیه بود و گام به گام سخنان و اقداماتش را متناسب با رهبری چه در دوره امام و چه پس از آن تنظیم می‌کرد. خیلی‌ها به ظاهر و در سخن ادعای ولایت پذیری دارند اما رفتارشان هیچ نسبتی با آموزه‌های رهبری ندارد و بیشتر برای پیشبرد منافع فردی و باندی از ولایت فقیه بهره می‌برند اما دیده نشد که سلیمانی چیزی از خود بر ولایت فقیه تحمیل کند و از این شعار در جهت منافعی دیگر بهره ببرد.

قاسم سلیمانی مدیری بود که بالاترین محبوبیت را در میان نیروی قدس سپاه دارا بود و توجه به نیروی انسانی در مجموعه تحت مدیریتش گام اول برای هدایت این مجموعه در جهت دستیابی به اهداف استراتژیک وی به شمار می‌آمد.

قاسم سلیمانی نقش بسیار مهم و تعیین کننده‌ای در تبدیل ایران به کشوری دارای قدرت بلامنازع منطقه‌ای برعهده داشت و در شرایطی که آمریکا تلاش می‌کرد با ایجاد پایگاه‌های نظامی متعدد در کشورهای همسایه، ایران را به محاصره درآورد، با عمق بخشیدن به مرزهای امنیتی کشور هرگونه تصور از بی‌ثبات کردن ایران توسط قدرت‌های خارجی را تبدیل به رویایی غیر قابل وصول ساخت.

*روزنامه نگار

کد خبر 5110694

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 5 =