شرکت‌های دانش‌بنیان در روش های جدید مبارزه با آفات همکاری می کنند

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: ما به دنبال تکنولوژی و روش‌های جدید مبارزه با آفات هستیم و قطعا استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند در این زمینه به ما کمک کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کیخسرو چنگلوایی افزود: ما به دنبال تکنولوژی و روش‌های جدید مبارزه با آفات هستیم و قطعاً استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند در این زمینه به ما کمک کنند.

وی در رابطه با مشارکت شرکت‌های دانش بنیان در بخش گیاهپزشکی گفت: ما همیشه از هر سرمایه‌گذاری که در حوزه وظایف سازمان حفظ نباتات سرمایه‌گذاری کند، به‌ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان استقبال کرده‌ایم.

چنگلوایی ادامه داد: به جای واردات سم آماده مصرف یا ماده تکنیکال که باعث خروج ارز از کشور و ایجاد اشتغال در کشور مبدأ می‌شود، به دنبال تولید آفت‌کش‌ها در کشور خودمان هستیم، بنابراین اولین درخواست ما این است که شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها وارد کار شوند و حاضر هستیم هرگونه همکاری که مورد نیاز است، هم ستاد سازمان حفظ نباتات و هم همکاران ما در مجموعه سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها همکاری خواهند داشت و این یکی از مواردی است که همیشه وزیر جهاد کشاورزی، بر استفاده از دانش جدید و شرکت‌های دانش‌بنیان تأکید دارد.

وی اضافه کرد: تفاهم‌نامه‌ای را در همین ارتباط با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری داریم و امیدواریم شرکت‌هایی که به نوعی توانایی فنی در این زمینه دارند، به بحث حفظ نباتات و تولید سموم مورد نیاز بخش کشاورزی ورود کنند.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور بیان کرد: ما به دنبال تکنولوژی و روش‌های جدید مبارزه با آفات هستیم، قطعاً استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند در این زمینه به ما کمک کنند.

کد خبر 5112765

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =