تأمین یک هزار تبلت برای دانش‌آموزان محروم البرزی

کرج- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) البرز گفت: یک هزار تبلت به ارزش ۱.۵ میلیارد تومان از سوی خیرین و برخی نهادها برای دانش‌آموزان زیر پوشش کمیته امداد تأمین شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد محمدی‌فر ظهر یکشنبه در آئین تجلیل از خیرین و نیکوکاران مرکز نیکوکاری اتاق بازرگانی البرز و اهدای تبلت به دانش‌آموزان محروم استان البرز که با حضور مسئولان رده بالای استانی صورت گرفت، اظهار کرد: رسول مکرم اسلام (ص) فرمودند کسی که در جلسه‌ای بنشیند که احیای امر ما انجام می‌شود، روزی که قلب‌ها می‌میرند، قلبش نخواهد مرد.

وی بیان کرد: این جلسه یکی از مصادیق این حدیث شریف باید باشد، چراکه سنت ائمه اطهار (ع) در رسیدگی به محروم احیا می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان البرز تصریح کرد: با هم‌افزایی کمیته امداد امام خمینی (ره) این استان، یک هزار تبلت به ارزش ۱.۵ میلیارد تومان از سوی مرکز اتاق بازرگانی استان، خیرین، صنعتگران با همت استاندار البرز و معاون اقتصادی برای دانش‌آموزان زیر پوشش کمیته امداد حضرت امام (ره) تأمین شد.

وی ادامه داد: همچنین معادل این مبلغ از طریق کمیته امداد امام خمینی (ره) تأمین شد تا بتوانیم یک هزار دستگاه تبلت را فراهم کنیم.

محمدی‌فر خاطرنشان کرد: البته این گام دوم بود و در گام اول حدود یک هزار و ۲۰۰ تبلت برای دانش‌آموزان و دانشجویان خانواده‌های مورد حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) تأمین شد.

خانواده مددجوی دارای محصل فاقد تبلت در این البرز وجود ندارد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان البرز با بیان اینکه یک وظیفه ذاتی و اولیه داشتیم برای اینکه یک هزار تبلت برای دانش آموزان و دانشجویان مورد حمایت این نهاد تأمین کنیم، گفت: بیش از دو ماه است که تبلت‌ها اهدا شده‌اند و اکنون خانواده مددجو دارای محصل فاقد تبلت در این استان وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه این نوید مهم به همت خیرین صورت گرفت، تصریح کرد: فعالیت مراکز نیکوکاری در این زمینه بسیار مؤثر بوده است و حمایت‌هایی که سایر مجموعه‌ها به‌ویژه سپاه، بسیج، گروه‌های جهادی، استاندار البرز، معاون اقتصادی او در این خصوص داشتند، نشانگر یک حرکت هماهنگ استانی است.

محمدی‌فر گفت: آنجا که نگاه همگرایی در این حرکت جهادی است، خداوند برکت را فزونی بخشیده و استان البرز جزو استان‌های موفق در سطح کشور برای تأمین تبلت‌های دانش‌آموزی است.

نیکوکاران در سرنوشت خیر دانش‌آموزان شریک هستند

وی ادامه داد: در مقابل نیکوکاران، صنعتگران و مسئولان که در جهت امر خیر گام برداشتند وظیفه تواضع، خضوع و خاکساری دارم چراکه همگی دغدغه رفع نیاز محرومان را دارند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: امروز مسئولان و نیکوکاران که همت کردند در این جلسه حضور به هم رساندند، یک میثاقی بر امر خیر و نیکوکاری در حوزه تأمین نیاز دانش آموزان جهت دسترسی آنها به ابزار هوشمند صورت دادند چراکه برای این امر خیر نمی‌توان معادل ارزشی تعریف کرد.

وی در پایان متذکر شد: امروز یک دانش‌آموز به واسطه این امر خیر در مسیر علم قرار می‌گیرد، چراکه نیکوکاران در سرنوشت خیر دانش‌آموزان شریک هستند.

گفتنی است؛ در این مراسم به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت نمادین به ۴۰ دانش‌آموز زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) در محل اتاق بازرگانی استان البرز تبلت اهدا شد.

کد خبر 5112853

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 0 =