ثبت بیش از هزار درخواست رسیدگی به شکایات توسط دانشگاهیان

قائم مقام وزیر علوم گفت: از سال ۹۶ تاکنون بیش از ۵۷۶۵ مورد ایمیل دریافت کرده و به کلیه آنها پاسخ لازم داده شده است. ۱۲۵۳ مورد این ایمیل ها، مکاتبات و درخواست رسیدگی به شکایات بوده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالرضا باقری اظهار داشت: به منظور ارتباط بیشتر و استفاده از نقطه نظرات دانشگاهیان از آذرماه سال ۱۳۹۶ اقدام به بارگذاری عنوان «دریافت نظرات توسط قائم مقام وزیر» در صفحه نخست وب‌سایت وزارت کرده‌ام که خوشبختانه مورد استقبال فراوان دانشگاهیان قرار گرفت و تاکنون بیش از ۵۷۶۵ مورد ایمیل دریافت و به تمام آنها پاسخ لازم داده شده است.

وی با اشاره به توجه ویژه دانشگاهیان به امر هم‌اندیشی تصریح کرد: از بین ایمیل‌های دریافتی ۳۲۷ مورد آن پیشنهاد و ارسال نقطه نظرات در خصوص سیاست‌ها و برنامه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حوزه‌های مختلف بوده است که به معاونت‌های ذیربط برای بهره‌برداری ارجاع شده است.

قائم مقام وزیر علوم بیان کرد: این تعداد ایمیل‌های دریافتی شامل مکاتبات و درخواست‌هایی است که ماهیت اداری داشته‌اند (۲۷۱۹ مورد)، مکاتبات و درخواست رسیدگی به شکایات (۱۲۵۳ مورد)، مکاتبات و درخواست‌های شخصی برای رفع مشکل مطرح شده (۱۳۷۷ مورد)، تشکر و قدردانی از ایجاد فضای تعامل توسط قائم مقام وزیر (۶۱ مورد) و سایر نقطه نظرات (۲۸ مورد) است.

وی خاطر نشان کرد: همکاری و مساعدت حوزه‌های مختلف ستاد وزارت و دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی در پاسخگویی به این درخواست‌ها بسیار مناسب و نتیجه‌بخش بوده است.

کد خبر 5114542

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 8 =