حل مشکلات کشور باید از استان‌ها آغاز شود

اصفهان- مدیرعامل گروه رسانه‌ای مهر گفت: ضروری است برای حل مشکلات کشور ابتدا از مناطق و استان‌ها آغاز کنیم و بتوانیم این امر را در مرکز کشور به سرانجام برسانیم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد شجاعیان صبح چهارشنبه در آئین تکریم و معارفه سرپرست خبرگزاری مهر در اصفهان با بیان اینکه گروه رسانه‌ای مهر از سال گذشته مأموریت جدی‌تر و جدیدی را با توجه به راهنمایی‌ها و فرمایشات حجت‌الاسلام قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و تغییراتی که در رویکرد این سازمان ایجاد شده دریافت کرده است، اظهار داشت: تمام برنامه‌ریزی و تغییرات در این خبرگزاری نیز متناسب با رویکرد سازمان است.

وی با بیان اینکه طی دو سال اخیر و به ویژه در بحران‌های اجتماعی، اقتصادی، بهداشت و درمان و … گروه‌های جهادی ورود جدی داشته و بار زیادی را از دوش دولت برداشتند، تصریح کرد: این گروه‌ها نیازمند پایگاهی در فضای رسانه هستند و از این رو رویکرد جدید ما طی یک سال اخیر معرفی اقدامات این گروه‌ها در خبرگزاری مهر بوده است و در همه استان‌ها این رویکرد را پیاده سازی خواهیم کرد.

ورود جدی خبرگزاری مهر برای حل مشکلات فرهنگی و اقتصادی

مدیرعامل خبرگزاری مهر با اشاره به اینکه تأثیرگذاری بیشتر خبرگزاری مهر در کنار حفظ رسالت اصلی در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی در دستور کار است، ادامه داد: باور ما این است که عمده تغییرات در کشور می‌تواند در مناطق و استان‌ها ایجاد و در نهایت در مرکز قطعی شود.

وی با بیان اینکه باید از مرکز گریز کنیم و با استفاده از فرصت موجود در دفاتر خبرگزاری مهر مشکلات کشور را بررسی کرد، ابراز داشت: باید توجه داشت در گذشته نگاه به دفاتر استانی بیشتر تزئینی برای خبرگزاری مهر و البته دیگر خبرگزاری‌ها نیز بوده است و سعی داریم در این دوره از این ظرفیت نهایت بهره برداری را داشته باشیم.

شجاعیان با تاکید بر اینکه توجه به موضوعات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در خبرگزاری مهر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، ادامه داد: در حال حاضر مردم کشور در این زمینه‌ها دچار چالش جدی هستند و باید در این مسیر قدم جدی را برداریم.

لزوم استفاده از ظرفیت سازمان تبلیغات برای اطلاع‌رسانی بهتر چالش‌های جامعه

وی با بیان اینکه در مسیر فعالیت در راستای حل مشکلات مردم استفاده از ظرفیت‌ها در دسترس فرهنگی و اجتماعی در هر استان باید مورد توجه باشد، اضافه کرد: در این زمینه مجموعه تبلیغات اسلامی، حوزه هنری و … ظرفیت بسیار خوبی را دارد و باید هم‌افزایی مناسبی را در این زمینه داشته باشیم.

مدیرعامل خبرگزاری مهر با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی بهترین ملجاء شهروندان برای دریافت اطلاعات دینی است، ابراز داشت: مردم ایران به واسطه علاقه‌ای که به اهل بیت (ع) و اسلام دارند به این سازمان اعتماد ویژه‌ای داشته و ما نیز باید با ارتباط مستمر از این ظرفیت استفاده کنیم.

ساماندهی ۱۰۰ هزار هیئت توسط سازمان تبلیغات اسلامی

وی با بیان اینکه نشاط خوبی در سازمان تبلیغات اسلامی با توجه به تغییرات اعمال شده طی دو سال گذشته ایجاد شده است، اضافه کرد: ساماندهی ۱۰۰ هزار هیئت توسط این سازمان و برنامه‌ریزی درست برای این ظرفیت‌ها در مواقع و مناسبت‌های مختلف از جمله اقدامات صورت گرفته است.

شجاعیان با بیان اینکه در ایام محرم، فاطمیه و … مجموعه هیئات کشور توانستند عملکرد موفقی داشته باشند و روحیه نشاط معنوی را در شهر ایجاد کنند، ابراز داشت: همچنین این هیئات خدمات اجتماعی زیادی را ارائه دادند که در بسیاری از مناطق برخوردار و مرحوم کشور قابل مشاهده است.

وی با بیان اینکه محمدمهدی شیخ صراف به عنوان سرپرست خبرگزاری مهر در اصفهان متناسب با همین رویکرد انتخاب شده است، اضافه کرد: البته باید توجه داشت که محمد قاسمی به عنوان سرپرست سابق این خبرگزاری به نوعی منبع تولید خبر بودند و باید از تجربیات وی نیز در ادامه راه استفاده کنیم.

کد خبر 5121423

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 5 =