اختصاص وسایل جایگزین سوخت فسیلی به ۲۳ حوزه آبخیز استان سمنان

سمنان- مدیرکل منابع طبیعی سمنان بابیان اینکه وسایل جایگزین سوخت فسیلی به ۲۳ حوزه آبخیز اختصاص یافت، گفت: کاهش و قطع وابستگی جوامع محلی از چوب و هیزم گونه‌های مرتعی و جنگلی از اهداف طرح است.

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر مرادی حقیقی ظهر پنج‌شنبه در جلسه اداری با موضوع راهکارهای حفظ منابع طبیعی به میزبانی اداره کل منابع طبیعی سمنان ضمن بیان اینکه وسایل جایگزین سوخت فسیلی شامل آبگرمکن خورشیدی و تنور گازی به ۲۳ حوزه آبخیز استان سمنان رایگان داده می‌شود، ابراز داشت: این مهم برای تمامی هشت شهرستان استان سمنان اجرایی خواهد شد.

وی بابیان اینکه جایگزینی سوخت فسیلی از سال ۹۵ در دستور کار قرارگرفته وبر مبنای آن ۲۷۱ آبگرمکن خورشیدی و تنور گازی بین مردم در روستاهای استان سمنان توزیع‌شده است، افزود: طی سال جاری ۴۱ خانوار روستایی از این امکانات توانستند بهره‌مند شوند.

مدیرکل منابع طبیعی استان سمنان بابیان اینکه جایگزینی سوخت فسیلی برای کاهش و قطع وابستگی جوامع محلی از چوب و هیزم گونه‌های مرتعی و جنگلی صورت می‌گیرد، ابراز داشت: با توجه به اینکه تغییر الگوی مصرف در زمره برنامه‌های منابع طبیعی برای کاهش فشار بر جنگل‌ها قرار دارد لذا اعتبارات آن نیز از صندوق توسعه ملی تأمین‌شده است.

مرادی حقیقی بابیان اینکه طی سال جاری بالغ‌بر ۲۶۹ میلیون تومان از اعتبارات صندوق توسعه ملی برای خرید این وسایل به استان سمنان اختصاص‌یافته است، تصریح کرد: با این مبلغ ۶۳ دستگاه آبگرمکن خورشیدی و تنور گازی خریداری و بین روستاییان جامعه هدف توزیع‌شده است.

وی بابیان اینکه ترغیب جوامع بومی به استفاده از انرژی پاک در دستور کار قرار دارد، افزود: جلوگیری از قطع درختان و حفظ ذخایر ژنتیکی از دیگر اهدافی که در این طرح‌ها پیگیری و دنبال می‌شود.

کد خبر 5122218

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 7 =