اختصاص ۱۵ هزار تن شکر برای زمستان گذری زنبورداران

مجری طرح توسعه زنبورداری کشور از اختصاص ۱۵ هزار تن شکر برای زمستان گذری زنبورداران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، فرهاد مشیر غفاری افزود: پس از پیگیری‌های معاونت امور تولیدات دامی وزارتخانه، سرانجام ۱۵ هزار تن شکر برای کمک به تغذیه کلنی های زنبورعسل در فصل زمستان با قیمت مصوب هر کیلوگرم ۶,۶۵۰ تومان به زنبورداران اختصاص یافت.

مجری طرح توسعه زنبورداری کشور با بیان این که پی گیری ها برای اختصاص سهمیه شکر برای زنبورداران از سال ۹۸ انجام و در سال گذشته ۲۳ هزار تن توزیع شد، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری نیز برای تأمین شکر مورد نیاز پاییز و زمستان زنبورداران، سهمیه ۳۲ هزار تنی شکر را از وزارت صمت درخواست کردیم.

مشاور معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: در حال حاضر اتحادیه سراسری زنبورداران را معرفی کرده ایم تا کار تأمین شکر به زنبورداران را عملیاتی کنند.

وی خاطر نشان کرد که سال گذشته با انتقال شرکت بازرگانی دولتی به وزارت صمت، بخش کمی از شکر مورد نیاز زنبورداران از طریق ستادهای تنظیم بازار استان‌ها و با پیگیری‌های سازمان‌های جهاد کشاورزی و اتحادیه‌های استانی بر اساس نرخ نیمایی تأمین شد.

وی، بیمه تأمین اجتماعی را ضروری‌ترین نیاز جامعه زنبورداران کشور دانست و گفت: در سال‌های گذشته به علت عدم تأمین اعتبار، بیمه تأمین اجتماعی زنبورداران اجرایی نشد.

مشیر غفاری افزود: در سال ۹۸ موضوع بیمه تأمین اجتماعی زنبورداران در کمیسیون کشاورزی مجلس مطرح و قرار شد اعتبار مورد نیاز آن توسط سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها تأمین شود تا سازمان تأمین اجتماعی در این زمینه اقدام کند.

مجری طرح توسعه زنبورداری کشور درباره بیمه زنبورداران در لایحه بودجه ۱۴۰۰ نیز اذعان داشت: با همراهی اتحادیه سراسری زنبورداران، پیشنهاد بیمه تأمین اجتماعی زنبورداران در لایحه بودجه ۱۴۰۰ قرار گرفته که امیدواریم به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی برسد.

کد خبر 5123231

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 9 =