دولت از حضور صندوق‌ها در رویدادهای استارتاپی حمایت می‌کند

یزدـ معاون وزیر ارتباطات با اشاره به برگزاری رویداد استارت آپی سکوی پرتاب یزد گفت: حضور صندوق های ریسک پذیر و شرکت های سرمایه گذاری در این رویداد حائز اهمیت است و دولت نیز حمایت می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر ناظمی در بازدید از رویداد سکوی پرتاب یزد در پارک علم و فناری یزد اظهار داشت: رویکرد دولت در سکوی پرتاب، هم سرمایه گذاری و هم اعطای وام‌های ارزان قیمت به سرمایه گذاران بخش خصوصی است که قرار است این ایده های استارت آپی را انتخاب و روی آنها سرمایه گذاری کنند.

وی با بیان اینکه دولت هیچ انتخابی نخواهد داشت و صرفاً حمایت خواهد کرد، افزود: وجود نگاه پیشرو در بین مسئولان استان یزد، عامل موفقیت استان یزد در ایجاد و توسعه اکوسیستم فناوری است.

معاون وزیر ارتباطات، استان یزد را یکی از استان های برتر در حوزه زیر ساخت نوآوری دانست و گفت: نگاه پیشرو، زیر ساخت قوی و حضور فعالان مختلف و با سابقه در حوزه فناوری استان یزد، پیشبرد سریعتر توسعه اکوسیستم فناوری را در این استان رقم خواهد زد.

ناظمی بیان کرد: رویدادهایی که توسط ۱۰۰ استارت آپ برگزار می شود باید هماهنگ کننده تمام بازیگران این عرصه باشد با تاکید بر اینکه آموزش و سرمایه گذاری نقش جدی ۱۰۰ استارت آپ است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به اینکه شروع فعالیت های ۱۰۰ استارت آپ همزمان با شیوع کرونا بود ولی تاکنون موفقیت و کارآمدی خوب این پلتفرم را شاهد بودیم، بیان کرد: ۱۰۰ استارت باید در حوزه کارگاه های آموزشی هم توسعه یابد.

رویدادهای استارتاپی یزد را به سمت شهر هوشمند سوق هدایت می‌کند

شهردار یزد نیز در این بازدید گفت: برگزاری رویداد استارت آپی سکوی پرتاب یزد جزو اتفاقات بزرگ فناوری شهر یزد است و می تواند به مدیران در رفع نیازهای شهری از طریق رشد استارتاپ ها کمک کند.

جمال الدین عزیزی درباره اهمیت برگزاری این رویداد در یزد عنوان کرد: رویداد ۱۰۰ استارتاپ یزد گردهمایی سرمایه گذاران بزرگ حوزه فناوری است و می‌تواند مشوق خوبی برای شرکت های دانش بنیان و فناور و استارت آپ های استان یزد باشد.

وی اظهار کرد: حرکت به سمت شهر هوشمند یکی از نیازهای اساسی شهر در آینده خواهد بود از روش‌های سنتی و معمول دسترسی به آن امکان پذیر نیست و به شرکت های قوی جدید و های تِک در استان یزد در مسیر حرکت به شهر هوشمند نیاز داریم.

عزیزی به حمایت شهرداری یزد از رویداد سکوی پرتاب یزد اشاره کرد و افزود: شهرداری یزد حامی این رویداد و استارت آپ ها است و شرکت های فناور و دانش بنیان که بتوانند در جهت رفع نیازهای شهری و پروژه های شهرداری فعالیت کنند مورد استفاده شهرداری یزد خواهند بود.

گفتنی است؛ رویداد سرمایه گذاری سکوی پرتاب یزد اول و دوم بهمن ماه با حمایت کاروان استانی ۱۰۰ استارتاپ، صندوق پژوهش و فناوری استان یزد و پارک علم و فناوری یزد برگزار می شود.

کد خبر 5127110

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha