گروه های جهادی کمبودهای مدیریتی کشور را پوشش دادند

شیراز - مسئول بسیج سازندگی استان فارس گفت: در دوران کرونا خیلی ها در خدمت رسانی به مردم مردود شدند اما گروه های جهادی نمره ۲۰ گرفتند و کمبود های مدیریتی کشور را پوشش دادند.

به گزارش خبرنگار مهر، اسماعیل قزل سفلی، ظهر شنبه در نشست صمیمی گروه‌های جهادی شهرستان فیروزآباد با اشاره به اینکه کارهای جهادی مصداق حدیث نبوی «کونوا دعاة النّاس بغیر السنتکم» هست، گفت: در دوران کرونا خیلی‌ها در خدمت رسانی به مردم مردود شدند اما گروه‌های جهادی نمره ۲۰ گرفتند و کمبودهای مدیریتی کشور را هم در مقابله با کرونا پوشش دادند.

وی با بیان اینکه در کشورهای مدعی غربی در این دوران فروشگاه‌ها را غارت می‌کردند، راهزنی می‌کردند و در خرید اسلحه از هم سبقت می‌گرفتند، بیان کرد: اما در ایران اسلامی مسابقه خدمت رسانی در دوران کرونا بوجود آمد و طلایه دار این حرکت عظیم گروه‌های جهادی و شما بودید.

مسئول بسیج سازندگی استان فارس با اشاره به اینکه این اقدام گروه‌های جهادی و جهادگران باید دیده شود و برای این اهداف و برنامه‌هایی داریم، اضافه کرد: امروز در استان فارس و با طلایه داری گروه‌های جهادی بیش از میلیون بسته معیشتی از ابتدای کرونا پخش شده است و میدان دار اصلی آن گروه‌های جهادی بوده‌اند.

وی با بیان اینکه با توجه به پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به جهادگران مبنی بر اینکه باید فعالیت‌ها، ابتکارات، خلاقیت‌ها و.... را به شکل هنرمندانه‌ای با مردم در میان بگذارید، ادامه داد: تک تک جهادگران گروه‌های جهادی باید در حوزه رسانه توانمند شودند و خود به یک عنصر رسانه‌ای برای انقلاب اسلامی تبدیل شوند و با توجه به گستره فعالیت‌ها و کمیت گروه‌های جهادی در استان فارس پشتیبانی رسانه‌ای از این گروه‌ها از عهده یک مرکز بر نمی‌آید.

قزل سفلی با بیان اینکه باید هر گروه جهادی به یک مجموعه رسانه‌ای تبدیل شود، بیان کرد: ما باید در هر شهرستان یک مرکز رسانه‌ای جهت توانمند سازی و تولید محتوای حرفه‌ای راه اندازی کنیم تا بتوانیم تولیدات حرفه‌ای جهادگران را از ظرفیت‌هایی نظیر صدا و سیما پخش کنیم ما باید ظرفیت‌های رسانه‌ای را بشناسیم و برای اهداف انقلاب اسلامی استفاده کنیم.

مسئول بسیج سازندگی استان فارس با بیان اینکه امروز باید همه کارهای بروکراسی را به سامانه تبدیل کنیم و دوران بروکراسی و کاغذ بازی تمام شده است، گفت: گفتمان جهادی و گروه‌های جهادی را تکثیر کنید و امروز دیگر با ساز و کارهای قدیمی نمی‌توانیم در جامعه حرفی برای گفتن داشته باشیم و ما نیز باید از ظرفیت‌ها و تکنولوژی‌های روز در پیشبرد اهداف و فعالیت‌های گروه‌های جهادی استفاده کنیم.

وی به تشکیل و راه اندازی مجمع جهادگران در استان فارس و شهرستان‌ها اشاره کرد و افزود: مجمع جهادگران یک ظرفیت عظیمی برای گروه‌های جهادی است که می‌توانند در حوزه شبکه سازی گروه‌های جهادی موفق عمل کنند.

توانمند سازی و آموزش گروه‌های جهادی، حمایت و پشتیبانی از جمله مأموریت‌های سازمان بسیج سازندگی در قبال گروه‌های جهادی است که قزل سفلی مسئول بسیج سازندگی استان فارس در این جلسه به آن اشاره کردند.

به گفته مسئول بسیج سازندگی استان فارس به هر اندازه گروه‌های جهادی به لحاظ تخصصی رشد کنند قطعاً در جامعه اثر گذار تر و مؤثر تر خواهند بود و بسیج سازندگی به دنبال تخصصی کردن فعالیت‌های گروه‌های جهادی در حوزه‌های مختلف امدادی، عمرانی، اقتصادی و.... است.

وی ادامه داد: گروه‌های جهادی باید به سمت محرومیت زدایی هدفمند از روستاها حرکت کنند و با ایجاد اعتماد در بین مردم و مسئولین و در کنار دستگاه‌ها برای خدمت به مردم وارد عمل شوند.

در ابتدای این جلسه دبیر مجمع جهادگران شهرستان فیروزآباد و چند مسئول گروه‌های جهادی شهرستان فیروزآباد به بیان دیدگاه‌های خود درباره «فعالیت های جهادگران»، «پشتیبانی از گروه‌های جهادی»، «لزوم توانمند سازی گروه‌های جهادی»، «حرکت تخصصی گروه‌های جهادی» صحبت کردند.

کد خبر 5128777

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 10 =