دستگاه قضایی دخالتی در مدیریت کشت و صنعت مغان ندارد

اردبیل- رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: دستگاه قضائی استان اردبیل هیچ گونه دخالتی در نحوه مدیریت شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان و بکارگیری نیروی انسانی و تجهیزات در این شرکت ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر عتباتی شامگاه شنبه در ششمین جلسه شورای دستگاه‌های نظارتی استان اردبیل در سال ۱۳۹۹ با هدف بررسی اجرای شایسته دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان و پیشگیری از آن اظهار کرد: اجرای این دستورالعمل نیازمند همکاری، هماهنگی، تعامل و هم افزایی بیشتر بین نهادها و دستگاه‌های اجرایی است تا شاهد اثر گذاری بیشتر در خدمت رسانی به مردم باشیم.

وی به مصوبات سفر رئیس قوه قضائیه به استان اردبیل اشاره کرد و افزود: دستورات صادر شده از سوی رئیس قوه قضائیه مبنی بر ابطال واگذاری شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان و گروه کارخانجات سبلان پارچه با نظارت و پیگیری‌های تشکیلات قضائی استان اردبیل محقق و هیئت مدیره و مدیرعامل جدید شرکت انتخاب شد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل با ابراز امیدواری بر نقش این شرکت در توسعه و آبادانی استان و منطقه مغان تاکید کرد: باید با نگاهی حمایتی و صیانتی بتوانیم گام‌های مثبتی در دفاع از حقوق عامه و افزایش بهره وری و عملکرد شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان داشته باشیم.

عتباتی با تاکید بر اینکه دستگاه قضائی استان اردبیل هیچ گونه دخالتی در نحوه مدیریت شرکت و بکارگیری نیروی انسانی و تجهیزات ندارد، افزود: دستگاه قضائی استان به عنوان دستگاه ناظر بر عملکرد شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان بوده و دفاع از حقوق عامه و صیانت از بیت المال از اهداف ورود به موضوع این شرکت است.

با سنگ‌اندازان خدمتگزاری به مردم برخورد می‌شود

وی بهره گیری از ظرفیت‌های استانی دستگاه‌های نظارتی را یادآور شد و گفت: با بکارگیری تمام ظرفیت‌های دستگاه‌های نظارتی برای پیشگیری و برخورد سوءمدیریت ها که منجر به تضییع حقوق عامه می‌شود می‌تواند در پیش برد اهداف شرکت مؤثر باشد.

قاضی عتباتی خاطرنشان کرد: دادگستری استان اردبیل همواره با حمایت از اقدامات قانونی نهادها و دستگاه‌های اجرایی با متخلفین و کسانی که در راستای خدمتگزاری به مردم سنگ‌اندازی می‌کنند به شدت و مطابق قانون برخورد می‌کند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل فرصت شناسی، مطالبه گری، حمایت و پیگیری‌های شورای دستگاه‌های نظارتی را عاملی تأثیرگذار در تحقق اقدامات شایسته برای خدمتگزاری بهتر به مردم عنوان کرد و افزود: نیاز به تحرک بیشتر و استفاده از تمامی امکانات و ظرفیت‌ها برای خدمت رسانی بیشتر به مردم در این شرایط خاص جامعه به لحاظ شیوع ویروس کرونا ضروری است.

لزوم برنامه ریزی برای تأمین و توزیع کالاهای اساسی مردم برای شب عید

عتباتی تأمین و توزیع کالاهای اساسی مردم برای شب عید را یادآور شد و گفت: باید از هم اکنون برای تنظیم بازار در این خصوص برنامه ریزی های منسجمی صورت بگیرد تا شاهد به هم ریختگی مدیریت بازار از سوی دستگاه‌های نظارتی و مسئول نباشیم.

وی بر تأثیر انسجام، هم افزایی، تعامل و اتحاد شوراهای دستگاه نظارتی در خدمت رسانی به مردم تاکید کرد و افزود: باید این فرصت‌ها و ظرفیت‌ها را قدر دانسته و به واسطه این هماهنگی و هم افزایی گام‌های بلندی برای خدمت به مردم در استان اردبیل برداریم.

با جرایم و تخلفات انتخاباتی به شدت برخورد می‌شود

رئیس کل دادگستری استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا اشاره کرد و گفت: استفاده از اموال دولتی، اداری و بیت المال به نفع شخص یا گروه خاصی خط قرمز دستگاه قضائی بوده و با مداخلات مدیران در انتخابات جرایم و تخلفات انتخاباتی به شدت برخورد می‌شود.

عتباتی تصریح کرد: اگر اقدامات مراقبتی و پیشگیرانه در این حوزه به درستی انجام نشود شاهد وقوع بسیاری از مشکلات در آینده خواهیم بود.

کد خبر 5129174

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =