۹۵۴ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان کمیته امداد پرداخت شد

بیرجند- معاون کمیته امداد امام (ره) خراسان جنوبی گفت: ۹۵۴ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در ۱۰ ماهه سال جاری به مددجویان کمیته امداد در استان پرداخت شده است.

سید رضا حسینی در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: طی ۱۰ ماهه سال جاری دو هزار و ۴۴۵ طرح اشتغالزایی در استان اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه در راستای اجرای این طرح‌ها ۹۵۴ میلیارد ریال تسهیلات به مددجویان پرداخت شده است، گفت: همچنین این طرح‌ها سه هزار و ۲۲۳ فرصت شغلی ایجاد کرده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام (ره) خراسان جنوبی بیان کرد: از این تعداد ۷۰۰ طرح توسط مجریان زن و هزار و ۷۴۵ طرح توسط مجریان مرد اجرایی شده است.

حسینی ادامه داد: از مجموع طرح‌هایی که توسط مجریان زن اجرایی شده، ۳۷۶ مورد در مناطق روستایی و ۳۲۴ مورد در مناطق شهری اجرایی شده است.

وی ادامه داد: همچنین از این تعداد ۲۱۰ مورد دامداری، ۱۷ مورد کشاورزی، ۱۲۷ مورد صنایع دستی، ۲۲۷ مورد خدمات و ۱۱۹ مورد صنفی صنعتی بوده است.

حسینی اظهار کرد: از مجموع کل طرح‌ها، هزار و ۱۱۱ مورد شهری و هزار و ۲۳۴ مورد روستایی بوده که نقش بسزایی در ایجاد اشتغال و رونق روستاها داشته است.

وی بیان کرد: از مجموع طرح های روستایی، ۸۴۶ مورد دامداری، ۶۰ مورد کشاورزی، ۸۴ مورد صنایع دستی، ۲۲۸ مورد خدمات و ۱۱۶ مورد صنعتی بوده که به ارزش ۴۸۴ میلیارد و ۴۱۷ میلیون ریال اجرایی شده است.

حسینی افزود: همچنین ۹۰۹ مورد از طرح‌های اشتغال سال جاری در زمینه خدمات، ۹۷۹ مورد دامداری، ۴۷ مورد صنایع دستی، ۲۷ مورد طیور، ۶۴ مورد حمل و نقل، ۹۳ مورد فرش و گلیم و ۲۴۵ مورد صنفی و صنعتی بوده است.

بنا به گفته وی، از مجموع کل طرح‌های اجرا شده، ۴۳۴ مورد در زمینه مشاغل خانگی و مابقی در زمینه خوداشتغالی بوده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام (ره) خراسان جنوبی اظهار کرد: در ۱۰ ماهه سال جاری ۱۷ هزار و ۵۱۳ فقره نظارت بر طرح‌ها انجام شده است.

کد خبر 5129396

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =