کارگروههای تخصصی برای اجرای سند تحول قضائی در کرمان تشکیل شده است

کرمان - رئیس کل دادگستری استان کرمان از تشکیل کارگروههای تخصصی برای اجرای هر چه بهتر سند تحول قضائی در کرمان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، یدالله موحد ظهر یکشنبه در نشست ویدئو کنفرانس با رؤسای حوزه‌های قضائی و دادستان‌های استان کرمان با بیان اینکه در مرکز استان کرمان کارگروههای تخصصی به منظور برنامه ریزی و اجرای هرچه بهتر سند تحول قضائی تشکیل و فعال شده است، بیان داشت: اجرای سند تحول قضائی مبنای کار دستگاه قضائی در سطح ملی و در برش استانی است ضمن اینکه این سند در راستای مأموریت‌های هفت گانه قوه قضائیه بیان شده است.

وی به مأموریت‌های دستگاه قضا اشاره کرد و افزود: مأموریت اصلی تمام ارکان دستگاه قضائی در قالب برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت مشخص شده است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: در راستای رفع چالش‌های موجود در سند تحول قضائی و علی رغم طرح راهکارهای جامع هر کدام از مدیران و کارکنان دستگاه قضائی می‌توانند در حوزه‌های کاری خود راهکارها و پیشنهادات جدیدی در خصوص اجرای سند تحول قضائی ارائه کنند.

وی گفت: به منظور کاهش اطاله دادرسی، کاهش جمعیت کیفری و همچنین کاهش ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضا تاکنون برنامه‌های زیادی اجرایی شده‌اند که بخش‌هایی از سند تحول قضائی نیز به این موضوعات ارتباط دارند.

موحد یادآور شد: در استان کرمان به صورت مستمر از روند اجرای سند تحول قضائی گزارش‌گیری می‌شود و محور اصلی این سند رسیدگی به تظلم خواهی، دعاوی و شکایات است که طبق اولویت‌ها به آن‌ها رسیدگی می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: اتقان آرا یکی از مسائل مهم در راستای اجرای سند تحول قضائی است که لازم است در سطح استان و حوزه‌های قضائی برای آن برنامه‌های ویژه‌ای اجرایی شود.

وی ابراز داشت: در راستای کاهش اطاله دادرسی که یکی دیگر از اولویت‌های دستگاه قضائی است زمان رسیدگی به دعاوی باید تا حد ممکن کاهش یابد.

موحد گفت: حفظ شئونات و کرامت انسانی مراجعین به دستگاه قضا از دیگر اولویت‌های دستگاه قضا در راستای اجرای سند تحول قضائی است که باید به صورت جدی به آن توجه شود.

وی ادامه داد: حمایت از جهش تولید از دیگر اولویت‌های سند تحول قضا است که در این راستا اقدامات خوبی صورت گرفته و به صورت جدی دنبال می‌شود لذا دستگاه قضا در تلاش است که تصمیمات خود در این رابطه به نفع منابع ملی باشد.

موحد افزود: کاهش پرونده‌های مسن و متعارف سازی شعب قضائی و کنترل جمعیت کیفری مورد توجه است که استان کرمان در این رابطه عملکردهای خوبی داشته است.

کد خبر 5129708

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha