حوزه علوم انسانی باید تقویت شود

کرج - مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز گفت: باید در حوزه علوم انسانی فعالیت داشته باشیم، چراکه این حوزه در راستای تقویت پایه‌های علمی نقش بسزایی دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، سالار قاسمی بعد از ظهر سه‌شنبه در جریان بازدید رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان برای پیگیری اجرای طرح سمپاد مهارتی و بازدید میدانی از مدارس استعدادهای درخشان فرزانگان کرج اظهار کرد: اگر قرار است در کشور اتفاقات مهم در جهت پیشرفت دانش رخ دهد نخبگان باید این اتفاق را رقم بزنند.

وی با بیان اینکه ما نه به سخنان نخبگان توجه‌ای می‌کنیم، نه آنها اتفاقات را رقم می‌زنند، تصریح کرد: تردیدی نیست که دانش‌آموزان سمپاد جزو نخبگان این کشور هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز تصریح کرد: امروز دروس ثروت‌ساز در جهان فن بیان، حل مسئله، استدلال، بازار عمومی، قانون و بروکراسی محسوب می‌شوند و این دروس در دل رشته علوم انسانی وجود دارد.

باید در حوزه علوم انسانی فعالیت داشته باشیم

وی خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم در پیشبرد اهداف کشور از نخبگان استفاده کنیم و بسیاری از مشکلات حل شود و کارآفرینی صورت بگیرد، باید در حوزه علوم انسانی فعالیت داشته باشیم، چراکه این حوزه در راستای تقویت پایه‌های علمی نقش بسزایی دارد.

قاسمی با اشاره به اینکه در حوزه علوم انسانی بسیار ضعیف عمل کردیم، گفت: در کنار سمپاد مهارتی به این موضوع به طور ویژه باید توجه کنیم، چراکه اهمیت این امر از سمپاد مهارتی و هنرستان مهارتی مهم‌تر است.

وی با اشاره به دروس ثروت‌ساز یاد شده است، اظهار کرد: اگر در این بخش رشته علوم انسانی تقویت شود، نخبگان علوم انسانی می‌توانند در بخش‌های مختلف به ما کمک کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز بیان کرد: گام دوم در توسعه سمپاد مهارتی این است که این امر باید در قالب هنرستان در چندین رشته مختلف آموزش داده شود.

وی با بیان اینکه تحول کشور در دست دانش آموزان سمپاد است، متذکر شد: آنها نخبگانی هستند که تنها از طریق علوم انسانی به این پیشرفت دست پیدا می‌کنند، چراکه سیاست‌گذاری آینده در خصوص رشته علوم انسانی در برنامه‌های حوزه استعدادهای درخشان تحول عظیمی در این بخش صورت می‌دهد.

کد خبر 5131588

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha