سه تورنمنت بین‌المللی پیش‌روی آزاد و فرنگی‌کاران اردونشین

دور جدید تمرینات اردوی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی در حالی آغاز شده که سه تورنمنت بین المللی در کشورهای اوکراین، بلغارستان و ایتالیا، پیش روی اردونشینان است.

به گزارش خبرنگار مهر، سومین اردوی آماده سازی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی از روز ۵ بهمن ماه در خانه کشتی شهید ابراهیم هادی آغاز شد که این تمرینات تا اواسط ماه جاری ادامه خواهد داشت. در همین راستا کادر فنی این دو تیم در ادامه روند برنامه‌های مدون آماده سازی ملی پوشان، نگاه ویژه ای هم به تورنمنت‌های پیش رو دارند که گفته می‌شود حضور در این مسابقات همچنان در حال آنالیز و بررسی کادر فنی است.

بر این اساس چندی پیش فدراسیون کشتی اوکراین با ارسال دعوتنامه‌ای رسمی از تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی کشورمان برای حضور در بیست و چهارمین دوره رقابت‌های بین‌المللی «گرامیداشت کشتی‌گیران و مربیان برجسته اوکراینی» دعوت بعمل آورد. تورنمنتی که قرار است در ۱۰ وزن طی روزهای ۸ تا ۱۰ اسفند ماه به میزبانی شهر کی‌یف اوکراین برگزار شود.

سپس نوبت به تورنمنت بین المللی کشتی آزاد و فرنگی جام «ماتیو پلیکونه» ایتالیا می‌رسد که این مسابقات نیز طی روزهای ۱۴ تا ۱۷ اسفند ماه در رم کشور ایتالیا برگزار خواهد شد. مسابقاتی که سال گذشته برخی از آزادکاران کشورمان در آن حضور یافتند و خوش درخشیدند.

سومین تورنمنت پیش روی کشتی گیران ایران نیز تورنمنت بین المللی بلغارستان است. در همین رابطه فدراسیون کشتی بلغارستان چندی پیش از فدراسیون کشتی کشورمان رسماً درخواست کرد تا تیم‌های ملی ایران در صورت تمایل در دو جام بین المللی «دانکلوف و نیکولاپتروف» و «پتکوسیراکوف و ایوان ایلیف» شرکت کنند. این مسابقات نیز طی روزهای ۱۹ تا ۲۲ فروردین ماه سال ۱۴۰۰ در شهر پلوودیف بلغارستان برگزار خواهد شد. البته با توجه به تقارن زمانی این تورنمنت با پیکارهای قهرمانی آسیا و گزینشی المپیک بعید به نظر می‌رسد چندان مورد توجه کادر فنی باشد. مگر اینکه کادر فنی تصمیم داشته باشد برخی از نفرات خود را برای رویدادهای آتی در این میدان بین المللی محک بزند.

حال با توجه به زمان برگزاری این تورنمنت‌های بین المللی، کادر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی کشورمان مشغول بررسی وضعیت و شرایط اردونشینان و همچنین مثبت بودن تورنمنت‌های اوکراین و ایتالیا است تا شاید برخی از کشتی گیران منتخب بتوانند در این میادین محک بخورند.

طبق اعلام کادر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد، فرنگی حضور در این تورنمنت‌ها در صورتی قطعی خواهد شد که هر کدام از این میادین تدارکاتی با توجه به برنامه‌های آماده سازی از همه نظر به سود اردونشینان تیم ملی باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، رقابت‌های کشتی گزینشی قاره آسیا ۲۰ تا ۲۲ فروردین سال ۱۴۰۰ و رقابت‌های قهرمانی آسیا روزهای ۲۳ تا ۲۸ فروردین سال ۱۴۰۰ در شهر آلماتی قزاقستان برگزار خواهد شد.

کد خبر 5131950

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha