راه اندازی بانک اطلاعاتی برای معرفی مراکز مشاوره ازدواج به جوانان

مدیرکل توسعه اجتماعی جوانان گفت: بانک اطلاعاتی با هدف معرفی ظرفیت مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده به عموم جامعه به ویژه جوانان ایجاد شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، اعظم کریمی در مراسم رونمایی از کتاب بانک اطلاعات مراکز مشاوره ازدواج و خانواده گفت: یکی از سیاست‌های وزارت ورزش و جوانان در امر حمایت و تحکیم بنیان خانواده، توسعه مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده است.

وی تصریح کرد: اهداف و چشم‌انداز مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده کسب جایگاه ممتاز و رقابتی برتر در بین مراکز مشاوره در کشور، ایجاد یک الگوی پیشرفته و واحد برای یکپارچه سازی خدمات به جوانان و خانواده‌ها، بر مبنای استانداردهای علمی مشاوره و بر اساس سیاست‌های کلی خانواده و اسناد بالادستی است.

کریمی افزود: دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان اقداماتی را در جهت اعتبار بخشی به جایگاه مراکز در کسب اعتماد مردم و تبدیل‌شدن به مراکزی با معیارها و استانداردهای جهانی و ارتقا ارزش و اعتبار نام مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده به عنوان یک هویت (برند) برتر در نظام مشاوره کشور را دنبال می‌کند، از این رو با هدف تأمین منافع مراجعان به این مراکز، بانک اطلاعات مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده به منظور دسترسی آسان و در جهت افزایش رفاه جامعه و آشنایی جوانان و خانواده‌ها با نیروهای توانمند و متخصص طراحی و تدوین شده است.

او با بیان اینکه امروزه با ورود شیوه‌های نوین ارتباطی باید بر اساس نیاز جامعه راهکارهای جدیدی برای شناساندن ظرفیت‌های مختلف به جامعه هدف فراهم شود، افزود: بر این اساس و با هدف معرفی ظرفیت مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده به عموم جامعه به ویژه جوانان، بانک اطلاعات مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده ایجاد شده است و امیدواریم این فعالیت بتواند منشأ اثرات مثبت در تقویت و ترویج فرهنگ مشاوره و توسعه خدمات مشاوره در زندگی افراد جامعه باشد و به عنوان الگویی برای شناساندن سایر ظرفیت‌های دستگاه‌ها در سراسر کشور قرار گیرد.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان عنوان کرد: بانک اطلاعات مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده شامل مشخصات، نوع تخصص، محل فعالیت و شماره تماس مدیران، مشاوران و روان شناسان این مراکز است.

وی در پایان گفت: این بانک اطلاعاتی پس از انتشار بر روی سایت وزارت ورزش و جوانان برای عموم در دسترس است و افراد با توجه به محل سکونت خود در شهرهای مختلف، می‌توانند با شناسایی افراد متخصص که نام آنها و تخصص شأن در بانک اطلاعاتی آمده است، به مشاوران مراجعه کنند.

کد خبر 5132293

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 2 + 2 =

  نظرات

  • IR ۲۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۲
   0 0
   من روان شناسی رو می شناسم که در ازدواج اشتباه بزرگی کرد. خود روانشناسها و مشاورین احتیاج به نصیحت دارند. حرص و بخل و چشم و هم چشمی زندگی آدم رو خراب میکنه.چه برسه به اینکه فقط به خاطر اینکه مردم بهت نگن دختر ترشیده ازدواج کرده باشی.