توسعه گردشگری مجموعه تاریخی «تخت فولاد» اصفهان

اصفهان - به منظور توسعه گردشگری مجموعه تاریخی تخت فولاد اصفهان، مرمت تکایای بابارکن الدین، کازرونی،سیدالعراقین،خاتون آبادی و میرفندرسکی، باهزینه‌ای بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال به انجام رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، به منظور توسعه گردشگری مجموعه تاریخی تخت فولاد اصفهان، مرمت تکایای بابارکن الدین، کازرونی، سیدالعراقین، خاتون آبادی و میرفندرسکی، باهزینه‌ای بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال به انجام رسید.

مدیر مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد اصفهان در این ارتباط با اشاره به گنجینه تاریخی ارزشمند تخت فولاد اظهار داشت: تنوع و تکثر شخصیت‌های آرمیده در تخت فولاد، معماری، هنر و حجاری‌های بر روی قبور، جایگاه این مکان را در سطح ملی و بین‌المللی ممتاز کرده است.

سید علی معرک نژاد افزود: مرمت و ساماندهی تکایای تخت فولاد شامل تکیه بابارکن الدین، تکیه کازرونی، تکیه سیدالعراقین، تکیه خاتون آبادی، تکیه میرفندرسکی، آرامگاه دهش، آرامگاه مرشد عباس زریری با هزینه‌ای بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

مدیر مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد اصفهان با اشاره به چهار پهنه تخت فولاد به مساحت ۷۵ هکتار ادامه داد: احداث گذر گردشگری بابارکن الدین با هزینه‌ای بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال به همراه سه هزار و ۷۰۰ مترمربع سنگ فرش و دو هزار و ۲۰۰ مترمربع پیاده راه به طول مسیر هزار و ۱۰۰ متر نیز به بهره برداری رسیده است.

وی تصریح کرد: همچنین تکایای بانو امین، خادم الشریعه، خوانساری، مادرشاهزاده، سیدالعراقین، فاضل سراب، شهشهانی، ملااسماعیل خواجویی، فاضل هندی، آرامگاه حاج آقا رحیم ارباب با هزینه‌ای بالغ بر ۵ میلیارد ریال نورپردازی شده است.

ساماندهی و تجهیز زمین ورزشی روباز

معرک نژاد ساماندهی و تجهیز زمین ورزشی روباز با بودجه چهار میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان را از جمله پروژه‌های عمرانی در دست اجرا دانست و گفت: عملیات اجرایی احداث گذر مشاهیر با بودجه ۳۰۰ میلیون تومان آغاز شده است.

وی به پروژه‌های عمرانی و خدماتی در حال اجرای مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد اشاره کرد و گفت: ساماندهی و تجهیز مبلمان شهری با مبلغ سه میلیارد ریال با ۳۰ درصد پیشرفت و دیواره سازی اطراف تخت فولاد با مبلغ ۱۳ میلیارد ریال، ۶۰ درصد پیشرفت داشته است.

ساماندهی محوطه شمالی گلستان شهدا

مدیر مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد اصفهان اظهار داشت: ساماندهی محوطه شمالی گلستان شهدا با بودجه ۲۰ میلیارد و پانصد میلیون ریال، ۶۵ درصد پیشرفت داشته و همچنین ساماندهی و شاخص سازی قبور مشاهیر با بودجه ۸ میلیارد ریال هم به پیشرفت ۷۰ درصدی رسیده است.

وی با اشاره به ساماندهی و تکمیل باغ طوبی با مبلغ یک میلیارد و پانصد میلیون ریال با ۹۰ درصد پیشرفت، اظهار داشت: تکمیل ساماندهی تکایا با مبلغ ۱۳ میلیارد و پانصد میلیون ریال به پیشرفت ۳۰ درصدی رسیده و نورپردازی تکایا با مبلغ ۳ میلیارد ریال ۴۰ درصد پیشرفت داشته است.

کد خبر 5134662

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha