اجرای برنامه‌ «شب‌های انقلاب» در ۱۰ مسجد محوری

خرم‌آباد- رئیس اداره تبلیغات اسلامی خرم‌آباد با اشاره به اجرای برنامه‌ «شب‌های انقلاب» طی ایام دهه فجر، گفت: یکی از اقدامات در دستور کار ایجاد پایگاه رسانه‌ای در هر محله است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد علی نیا امروز یکشنبه در نشست با خبرنگاران با اشاره به نقش مهم و تأثیر گذار رسانه‌ها در مقابله با جنگ نرم دشمن، اظهار داشت: حوزه خبر و رسانه بسیار مهم است و خبرنگاری اگر منجر به واقع نگاری شود به طور قطع به تاریخ، بشریت و انسانیت بسیار کمک خواهد کرد.

استفاده از ظرفیت رسانه‌ها در حوزه تولید محتوا

وی با تاکید بر اینکه کار رسانه بسیار پر اهمیت است، عنوان کرد: مقام معظم رهبری به عنوان و موضوع «جنگ روایت ها» اشاره می‌فرمایند و اگر این کلید واژه را ریشه یابی کنیم، یک بحث بسیار مهم است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی خرم‌آباد با بیان اینکه روایت واقعه به درستی باید صورت گیرد و امروز از هر زمان دیگری بیشتر به این روایت درست، دقیق و صحیح نیاز داریم، تصریح کرد: امروز نقش رسانه‌ها و خبرنگاران از هر زمان دیگری پررنگ‌تر است.

«واقع نگاری» ریشه در اعتقادات عمیق و باورهای قلبی دارد حجت الاسلام علی نیا با اشاره به اینکه، در عصر انفجار ارتباطات و تعاملات قرار داریم و مرزها به هم نزدیک شده است، گفت: در این راستا کار رسانه‌ها و خبرنگاران در این وادی بسیار پر اهمیت است.

وی، بیان داشت: «واقع نگاری» ریشه در اعتقادات عمیق و باورهای قلبی دارد، خبرنگاران در جامعه‌ای نفس می کشند و فعالیت دارند که «حاج قاسم سلیمانی ها» در آن نفس کشیده‌اند، وظیفه رسانه‌ها و خبرنگاران در «جنگ روایت ها» این بوده که جهاد «حاج قاسم سلیمانی ها» را به صورت ویژه منعکس کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی خرم‌آباد با تقدیر از فعالیت رسانه‌ها و خبرنگاران در لرستان، بیان داشت: در این راستا یکی از اهداف ویژه و اصلی ما در سازمان تبلیغات استفاده از ظرفیت رسانه‌ها در حوزه‌های مختلف است.

حجت الاسلام علی نیا با تاکید بر اینکه ما پذیرای ایده‌های خبرنگاران در حوزه تولید محتوا هستیم، افزود: در این راستا برنامه‌های فصلی، نشست‌ها و… را با رسانه‌ها برگزار خواهیم کرد.

ایجاد شورای راهبردی حوزه قرآنی

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر ضرورت نگاه تخصصی به حوزه قرآن و فعالیت‌های این حوزه در استان، بیان داشت: در این حوزه ما ظرفیت‌های خوبی داریم، اما اقدامات صورت گرفته در این رابطه، حق قرآن نیست و حتی ما به آستانه حق قرآن هم نزدیک نشده‌ایم.

در دوره جدید فعالیت سازمان تبلیغات اسلامی، اقدامات خوبی در دستور کار قرار گرفته است رئیس اداره تبلیغات اسلامی خرم‌آباد، عنوان کرد: باید در این حوزه جهد و جهاد ویژه ای صورت گیرد، قرآن در بین دستگاه‌ها مهجور است و باید نگاه ویژه‌تری به این حوزه و همچنین فعالان در این حوزه در دستور کار قرار گیرد.

حجت الاسلام علی نیا با تاکید بر اینکه در دوره جدید فعالیت سازمان تبلیغات اسلامی اقدامات خوبی در دستور کار قرار گرفته است، افزود: یکی از اقدامات صورت گرفته، ایجاد شورای راهبردی در حوزه قرآن با حضور متخصصان و صاحب نظران قرآنی بوده و در این راستا جلسات متعددی برگزار شده است.

وی، گفت: ابتدا نظام مسائل را در این حوزه استخراج و آن را تبدیل به راهبرد کرده‌ایم، در حال حاضر در مرحله راهکار هستیم، می‌طلبد که رسانه، تبلیغات اسلامی، علما و… همکاری کنند و قرآن را از این مهجوریت بیرون آوریم.

ایجاد پایگاه رسانه‌ای در تمام محلات خرم آباد رئیس اداره تبلیغات اسلامی خرم‌آباد در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه کارهای بسیار بزرگی از سوی تبلیغات اسلامی انجام می‌شود که با جاهای دیگر قابل قیاس نیست، گفت: منتها این اقدامات به دلیل اینکه از ظرفیت رسانه استفاده نشده، مغفول مانده‌اند.

حجت الاسلام علی نیا با بیان اینکه یکی از برنامه‌های ما در این راستا ایجاد پایگاه رسانه‌ای در تمام محلات خرم آباد است، بیان داشت: گسترش پایگاه رسانه‌ای در محلات، یکی از اولویت‌ها و برنامه‌های مهم ما است.

ساخت ویژه برنامه «نسل نو»

وی با اشاره به همکاری سازمان تبلیغات اسلامی با صدا و سیمای مرکز لرستان، گفت: بنا شده که تبلیغات اسلامی، یک ویژه برنامه تحت عنوان «نسل نو» را تولید و در اختیار صدا و سیما برای پخش قرار دهد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی خرم‌آباد با تاکید بر اینکه برای ساخت این ویژه برنامه از ظرفیت‌ها و افراد توانمندی که در محلات شناسایی شده‌اند، استفاده شده است، گفت: این برنامه قطعاً قابلیت پخش در شبکه‌های ملی را خواهد داشت.

انعقاد تفاهم نامه همکاری با حوزه هنری لرستان حجت الاسلام علی نیا با بیان اینکه در این ویژه برنامه، موضوعات اجتماعی، فرهنگی، علمی، پژوهشی، اقتصادی، سیاسی و نظامی مورد توجه قرار گرفته است، بیان داشت: خاطره خوانی، معرفی خدمات انقلاب، تحلیل و… در این برنامه گنجانده شده است.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری با حوزه هنری لرستان، بیان داشت: این تفاهم نامه در راستای ارائه آموزش‌های مختلف به صورت رایگان منعقد شده است.

اجرای برنامه‌های «شب‌های انقلاب» با رعایت پروتکل‌ها

رئیس اداره تبلیغات اسلامی خرم‌آباد در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه‌های تبلیغات اسلامی لرستان در ایام دهه فجر اشاره کرد و گفت: برگزاری همایش سیره فاطمی با موضوع مکتب قرآنی و منزلت زن در انقلاب اسلامی، برگزاری ۱۲ محفل انس با قرآن در شهرستان‌ها، برگزاری جشنواره مجازی «ندای فجر قرآنی» با موضوع تولید محتوای قرآنی و… از جمله این برنامه‌ها خواهد بود.

حجت الاسلام علی نیا با اشاره به فعالیت پنج پایگاه فرهنگی و اجتماعی در خرم آباد، تصریح کرد: این پایگاه‌ها در محلات حاشیه نشین «اسد آبادی»، «کوی علی آباد»، «پشت بازار»، «گل سفید»، «دره گرم غربی» و «فلک الدین» فعالیت دارند.

وی با تاکید بر اینکه در محلات یاد شده، پنج جشنواره فرهنگی، هنری و ورزشی را برگزار خواهیم کرد، ادامه داد: همچنین در ۱۰ مسجد محوری در ۱۰ نقطه از شهر، برنامه‌های مختلف، سخنرانی، مسابقات و… را خواهیم داشت.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی خرم‌آباد، تاکید کرد: ما برنامه‌های شب‌های انقلاب را در ۱۰ مسجد محوری شهر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خواهیم داشت.

کد خبر 5135394

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =