انقلاب اسلامی برای دفاع از مظلومین سرتاسر گیتی شکل گرفت

کرج - معاون هماهنگ‌کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه البرز با بیان اینکه انقلاب ما برای دفاع مظلومین سرتاسر گیتی بوده است، گفت: بر اساس آموزه‌های اسلام باید از هر مظلومی حمایت کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید احمد رسولی ظهر یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره ایام‌الله دهه فجر و سالروز ورود تاریخی امام خمینی (ره) به میهن اظهار کرد: در علل و عوامل پدیدآورنده انقلاب‌ها مشاهده می‌کنیم، عوامل پدیدآورنده انقلاب شکوهمند اسلامی با سایر انقلاب‌ها متفاوت است.

وی با بیان اینکه اولاً انقلاب اسلامی متکی به هیچیک قدرت‌های مادی شرق و غرب نبود، تصریح کرد: انقلابی بدون وابستگی به قدرت‌های مادی با اتکا با قدرت لایزال الهی و قدرت و معنویتی که خداوند وعده آن را داده است، شکل می‌گیرد که اولین شاخصه انقلاب اسلامی است.

معاون هماهنگ‌کننده دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان با بیان اینکه انقلاب اسلامی با توجه به دستورات خداوند بدون توجه به قدرت‌های مادی برای دفاع از مظلوم شکل گرفته است، خاطرنشان کرد: در سایر انقلاب‌ها امکان دارد تحت شرایط خاصی عواملی باعث شکل‌گیری انقلاب‌ها شود اما انقلاب اسلامی برای معنویت‌ها و حاکمیت ارزش‌ها شکل گرفته است، این امر در سایر انقلاب‌ها مشاهده نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه انقلاب ما برای دفاع مظلومین سرتاسر گیتی بوده است، بیان کرد: بر اساس آموزه‌های اسلام هر کجا از مظلومی ندائی شنیده شود و درخواست کمک کند، اسلام ما را مأمور کرده که باید کمک آن بشتابیم.

انقلاب اسلامی مورد توجه تمام آزاده‌های جهان است

رسولی با بیان اینکه انقلاب ما به خاطر به داد مظلومین رسیدن مورد توجه تمام آزاده‌های جهان است، گفت: اگرچه این شاخصه مورد خوشایند مستکبرین و ظالمان نیست، در مقابل این امر ایستادگی کردند چراکه منافع آنها را به خطر انداخت.

وی ادامه داد: انقلاب برای حاکمیت ارزش‌ها و کمک به مستضعفین و محرومین جهان دو عاملی است که باعث شده انقلاب ما متفاوت از سایر باشد و این را در عمل به اثبات رسانده است.

معاون هماهنگ‌کننده دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز، با بیان اینکه شاخصه دیگر انقلاب رهبری قیام است، اظهار کرد: رهبری قیام یک سیاستمدار تحصیل‌کرده در مکاتب غربی نبوده است، چراکه رهبری انقلاب بر عهده یک فرد مجتهد جامع الشرایط بوده که به فکر منافع مادی خود نبوده است.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) خود را وقف اسلام، مردم و کشور کرده است و همواره موردتوجه دیگران بوده است، تصریح کرد: رهبری مردم، حمایت از مردم و ارزش‌هایی که انقلاب اسلامی به‌واسطه آن قیام کرده عامل جهانی شدن انقلاب بوده و موردتوجه ملل گوناگون واقع شده است.

رسولی خاطرنشان کرد: شخصیت حضرت امام به عنوان یک مجتهد جامع الشرایط بود، امام در دل‌های مردم نفوذ کرده بود و قاطبه مردم عاشق امام و همراه ایشان بودند.

وی با اشاره به روایتی که هر کسی از خدا بترسد خدا ترس او را در دل دیگران می‌اندازد، گفت: امام خمینی (ره) مرد خدا ترسی بودند و خدا حامی ایشان بود و حمایت خدا رعب و وحشت در دل دشمنان ایجاد کرده بود و جرأت آسیب رساندن به ایشان را نداشتند.

معاون هماهنگ‌کننده دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز بیان کرد: این سنت خداوند است که طاغوت شکننده باشد و همواره ثبات و دوام نداشته و نخواهند داشت، چراکه هیچکس در مقابل اراده الهی نمی‌تواند مقاومت کند.

آمریکا باطن بسیار آسیب‌پذیر و شکننده‌ای دارد

وی ادامه داد: آمریکا یک ظاهر و یک باطن دارد، ظاهر آن مانند یک آدمی است که لباس مرتبی به تن کرده و ظاهر موجهی دارد، اما این ظاهر موجه از درون پوسیده است.

رسولی با بیان اینکه آمریکا باطن بسیار آسیب‌پذیر و شکننده‌ای دارد، تصریح کرد: انواع بیماری‌ها و فسادها در درون این موجود لانه کرده است، مترصد یک جرقه و فرصتی هستند که این فضا و هیبت به هم بریزد.

وی خاطرنشان کرد: مشاهده کردید با کوچک‌ترین جرقه و جابه‌جایی قدرت، علی‌رغم این همه ادعای دموکراسی، حمایت از حقوق بشر و آزادی بیان علنی کردند، این امر ظاهر داستان است و در ظاهر دچار ضعف و سستی است.

معاون هماهنگ‌کننده دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز متذکر شد: به حول قوه الهی مشمول آیه شریفه خانه عنکبوت هستند و سست‌ترین خانه‌ها، خانه عنکبوت است، امیدواریم به زودی این خانه فرو خواهد ریخت.

کد خبر 5135516

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =