کرمان در بخش معادن، سنگ آهن و مس استانی پرظرفیت است

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به اینکه استان کرمان در بخش معادن، سنگ آهن و مس استانی پرظرفیت است، گفت: نیروهای تحصیلکرده و متخصص در استان کرمان نیز از مزیت‌های کم نظیر این استان است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهوری، اسحاق جهانگیری در جلسه دیدار اعضای مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی، استان کرمان را از استان‌های پرظرفیت و مهم کشور برشمرد و گفت: روند توسعه استان کرمان در سال‌های اخیر از شتاب مناسبی برخوردار شده که لازم است این روند با سرعت بیشتر ادامه پیدا کند.

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به اینکه استان کرمان در بخش معادن، سنگ آهن و مس استانی پرظرفیت است، خاطرنشان کرد: نیروهای تحصیلکرده و متخصص در استان کرمان نیز از مزیت‌های کم نظیر این استان است.

جهانگیری با تأکید بر اینکه مشکل کم آبی استان کرمان از مهم ترین مسایل این استان محسوب می‌شود، تصریح کرد: انتقال آب از خلیج فارس به استان کرمان طرحی مهم و بزرگ بود که در دوره‌ای کوتاه به اجرا رسید و پیام روشنی را در کشور به همراه داشت که باید از منابع آب دریای عمان، خلیج فارس و آب های آزاد در جهت توسعه کشور بیش از پیش استفاده کنیم.

معاون اول رییس جمهوری اظهار داشت: تکمیل زیرساخت‌های استان کرمان نظیر راه و راه آهن از مهم ترین نیازهای توسعه و پیشرفت استان است که در این راستا اتصال جیرفت به بندر جاسک از طریق خطوط ریلی یکی از برنامه‌های مهم دولت است. جاسک در آینده یکی از مهم‌ترین قطب‌های حمل و نقل دریایی خواهد بود و دولت طرح‌ها و برنامه‌های بسیار پراهمیتی نظیر صادرات نفت خام از جاسک و ایجاد بندری بزرگ در این منطقه را در دستور کار خود دارد.

جهانگیری با یادآوری اینکه استان کرمان در بخش گازرسانی نیازمند توجه بیشتری است، گفت: این کاستی در بخش روستایی بیشتر است که لازم است با تمرکز جدی از سوی وزارت نفت شاهد گازرسانی به مناطق روستایی استان کرمان باشیم.

معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه استان کرمان با وجود کم آبی، استانی مهم در بخش کشاورزی است، اظهار داشت: البته گاهی آسیب‌هایی به محصولات کشاورزی استان وارد می‌شود و اتفاقاتی نظیر سرمازدگی و توفان شن که نمونه آن اخیراً در منطقه رودبار مشاهده شد، باعث خسارت به کشاورزان استان می‌شود.

در این جلسه که معاون رییس جمهوری در امور مجلس نیز حضور داشت، نمایندگان مردم استان کرمان در مجلس شورای اسلامی به بیان مهم ترین مسایل و کاستی‌های کلان استان پرداختند و دغدغه‌های حوزه‌های انتخابیه خود را نیز مطرح کردند.

ایجاد راه آهن، تکمیل راه‌های مواصلاتی، کمک به خودروسازی استان، افزایش تخت‌های بیمارستانی و توجه به بخش آب، برق و گاز استان از مهم‌ترین مطالبات نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی بود که در این جلسه مطرح شد.

کد خبر 5137631

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 4 =