۱۴۸۵روستا از آب آشامیدنی سالم برخوردارند

بندرعباس - استاندار هرمزگان گفت: ۱۴۸۵روستا از آب آشامیدنی سالم برخوردارند.

به گزارش خبرنگار مهر، فریدون همتی عصر پنجشنبه در پنجمین روز از دهه مبارک فجر با همراهی معاونان، فرماندار بندرعباس و جمعی از مدیران کل دستگاه هایی اجرایی با حجت الاسلام عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بندرعباس دیدار کرد.

استاندار هرمزگان در این دیدار با اشاره به جنگ تمام عیار اقتصادی، تحریم های ظالمانه دشمن علیه نظام اسلامی و ملت ایران اظهار داشت: کرونا به تنهایی اقتصاد جهانی و کشورهای قدرتمند اقتصادی را به شدت تحت تاثیر قرار داده و باعث شد حوزه های اجتماعی، سیاسی و امنیتی آنها را هم تحت تاثیر قرار دهد.

وی افزود: به پشتوانه هدایت هوشمندانه رهبر معظم انقلاب، ایستادگی مردم، تلاش همه نهادهای اجرایی و اقتدار روز افزون نیروهای مسلح تا کنون علی‌رغم هجمه های مختلف اقتصادی و تحریم های ظالمانه، دشمن موفق به دستیابی به اهداف شوم خود نشده است.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه دشمن امیدوار بود با این اقدامات نظام اقتصادی و زندگی روزمره مردم را دچار اختلال کند، گفت: امروز نه تنها دشمنان این آب و خاک، بلکه همه آن هایی که به شکست این نظام و ملت فهیم ایران امیدوار بودند، بیش از گذشته از این اقدامات مأیوس شدند و جمهوری اسلامی ایران همچنان محکم و استوار در وسط میدان است.

همتی با اشاره به برخی از اقدامات مهم توسعه ای دولت در هرمزگان، گفت: ۱۰۱۹پ روژه کوچک، متوسط و بزرگ از هفته دولت تا کنون با تلاش مدیران دستگاه های اجرایی و در شرایط سخت تحریم های اقتصادی با اعتباری نزدیک به پنج هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان آماده بهره برداری شده است.

وی بیان داشت: پروژه های کوچک نظیر تأمین آب شرب یک روستا به اندازه افتتاح یک کارخانه فولادی برای ما دارای اهمیت است.

همتی گفت: در شرایطی که کشور در جنگ اقتصادی قرار دارد، دستگاه های نظارتی باید دید عالمانه و آگاهانه تری داشته باشند و نباید نظارت ها به گونه ای باشد که مدیران از اخذ تصمیم های شجاعانه در شرایط مهم و حساس بازداشته شوند.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: در سال ۹۷ برای جبران کمبود آب شرب مردم بندرعباس، ۴۰ هزار متر مکعب از ظرفیت آب شیرین کن ۱۰۰ هزار متر مکعبی بندرعباس وارد مدار شد و با حفر چاه و احداث سد در منطقه شمیل توانستیم بخشی از آب شرب این شهرستان را تأمین کنیم و علی‌رغم کمبود تولید آب، با همراهی مردم خوشبختانه حتی کمترین تنش آبی در بندرعباس نداشتیم.

همتی افزود: سه فاز پایانی آب شیرین کن بندرعباس نیز تا پایان سال وارد مدار می شود و با بهره برداری از فاز اول آب شیرین کن یک میلیون متر مکعبی خلیج فارس، بخشی از آب شرب بندرعباس و تمام آب مورد نیاز شهرستان خمیر از طریق این خط وارد مدار شد.

وی عنوان کرد: با راه اندازی فاز نخست آب شیرین کن خلیج فارس، امکان تأمین آب شرب روستاها، بخش کشاورزی و بخش صنعت در مسیر خط انتقال آب به کرمان نیز وجود دارد. یک هزار و ۴۸۵ روستا از اب آشامیدنی سالم برخوردار هستند.

همتی عنوان کرد: در راستای محرمیت زدایی و برای آب رسانی از طریق سد جگین و سهران به سردشت و روستاهای بشاگرد نزدیک به ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

همتی با اشاره به خدمات دولت در حوزه تولید برق، اظهار کرد: از ابتدای دولت یازدهم تا کنون شش واحد نروگاهی به بهره برداری رسیده و با بهره برداری از نیروگاه کلاس F هنگام تا پایان سال جاری، در مجموع ۱۰و احد نیروگاهی در استان برق تولید می کنند.

وی با اشاره به رشد ۱۵۹۸ مگاواتی تولید برق در دولت تدبیر و امید درهرمزگان، گفت: مقدمات اجرای نیروگاه سیریک در شرق استان نیز فراهم شده و در حال انجام است.

استاندار هرمزگان با اشاره به توسعه فضاهای بیمارستانی و عملکرد دولت در بخش بهداشت و درمان، گفت: در راستای توسعه فضاهای بیمارستانی طی چهار سال گذشته از طریق توسعه فضاهای بیمارستای موجود و احداث فضاهای بیمارستانی جدید، نزدیک به دو هزارتخت بیمارستانی در استان به فضاهای درمانی اضافه شد.

همتی عنوان کرد: احداث بیمارستان ۹۶ تختخوابی رودان، احداث ساختمان بلوک زایمانی میناب، احداث بیمارستان فارابی بستک از جمله مهمترین پروژه های افتتاح شده در دولت یازدهم و دوازدهم است و در حال حاضر نیز پروژه های بزرگی مانند بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس، بیمارستان نفت ستاره و بیمارستان نیروی دریایی سپاه که اعتبارات آنها از محل منابع دولتی تأمین می شود در حال احداث است.

استاندار هرمزگان با اشاره به اقدامات مهم بخش کشاورزی استان نیز گفت: ۵۴۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۳ هزار و ۲۹۲ میلیارد ریال در دولت یازدهم و دوازدهم به بهره برداری رسیده است که توسعه ۶۰ درصدی سیستم های نوین آبیاری تحت فشار، افزایش ۷۸ درصدی تولید محصولات زراعی و باغی، افزایش ۱۸۰ درصدی صادرات محصولات کشاورزی، افزایش ۹۰۰ درصدی فضاهای گلخانه ای استان، اجرای هشت هزار سازه آبخیز داری در سطح ۵۵۰ هزار هکتار و بیابان زدایی در سطحی بالغ بر ۱۰ هزار هکتار، تولید پنج هزار و ۹۰۰ تن ماهی پرورشی در دریا و افزایش ۸۴۱ درصدی پرورش میگو در دولت یازدهم و دوزاردهم از جمله مهمترین اقدامات بخش کشاورزی استان است.

همتی در این دیدار به اقدامات مهم بخش صنعت و معدن استان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: دوهزار و ۶۴۴ فقره جواز تاسیس صنعتی در دولت های یازدهم و دوازدهم با سرمایه گذاری نزذیک به ۱۴۵ هزار و ۲۴۰ میلیارد تومان صادر شده است.

وی با بیان اینکه ۶۰۶ فقره پروانه بهره برداری صنعتی در دولت های یازدهم و دوازدهم با سرمایه گذاری ۲۶ هزار و ۴۷۰ میلیارد تومان صادر شده است، گفت: ۳۴۱ فقره از این پروانه ها با سرمایه گذاری ۲۴ هزار و ۸۴۹ میلیارد تومان در دولت دوازدهم صادر شده که با افزایش ۲۹ درصدی در تعداد و یک هزار و ۴۳۰ درصدی سرمایه گذاری نسبت به دولت یازدهم همراه بوده است.

استاندار هرمزگان با اشاره به صدور ۱۴۰ فقره پروانه بهره برداری معدن در دولت های یازدهم و دوازدهم با سرمایه گذاری یک هزار و ۱۶۶ میلیارد تومان، عنوان کرد: ۷۱ فقره از این پروانه ها با سرمایه گذاری یک هزار و ۱۴۰ میلیارد تومان صادر شده که رشدی دوهزار درصدی در زمینه سرمایه گذاری نسبت به دولت یازدهم داشته است.

مقام عالی اجرایی استان با اشاره به بهره مندی نزدیک به ۱۱ هزار خانوار از گاز خانگی، گفت: در سال ۹۶، بیش از ۳۸ هزار خانوار هرمزگانی معادل ۲درصد و در سال ۹۹ تا کنون ۱۳۸ هزار خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره مند شده اند که با ۲۶ درصد رشد همراه بوده است.

همتی مقاوم سازی مسکن روستایی را از دیگر سرفصل های خدماتی مهم دولت در استان برشمرد وگفت: بیش از ۲۴ هزار مسکن روستایی در دولت یازدهم و دوازدهم مقاوم سازی شده که مقاوم سازی بیش از ۱۶ هزار واحد مسکن روستایی در دولت دوازدهم صورت گرفته است.

کد خبر 5139252

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =