دانش‌آموزان خراسان شمالی در طرح «داناب» شرکت می‌کنند

بجنورد- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی از اجرای طرح «داناب» و «گسترش سواد آبی» با جامعه هدف دانش‌آموزان استان خبر داد و گفت: مدیریت مصرف آب نیازمند فرهنگ سازی است.

سید عقیل مرتضوی در گفتگو با مهر اظهار کرد: معتقد هستیم که فرهنگ سازی، مؤثرترین راهکار برای مدیریت منابع آب و تحقق اهداف مدیریت مصرف آب است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی ادامه داد: زیربنای فرهنگ در هر جامعه، آموزش و پرورش است و به همین دلیل بهره‌گیری از ظرفیت دانش آموزان، اولویت نخست ما برای فرهنگ سازی و فراگیری آموزش عمومی در زمینه دانش آب و گسترش سواد آبی است.

وی افزود: در همین راستا، شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی امسال نیز زیربنای اجرای طرح داناب و گسترش سواد آبی را بر اساس دستورالعمل ابلاغی شرکت مدیریت منابع آب ایران، برای دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه فراهم کرده است.

مرتضوی با اشاره به همکاری اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی در این زمینه، تصریح داد: شرکت آب منطقه‌ای و اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی، آبان ماه سال جاری تفاهم نامه همکاری را امضا کردند که بر اساس آن دانش آموزان پایه هفتم و یازدهم دوره متوسطه با هدف نجات آب، با منابع آب استان آشنا می‌شوند و سواد آبی را فرا می‌گیرند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی گفت: در این راستا با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان، نمایندگان مناطق آموزش و پرورش به همراه معلمان و دبیران رابط در آموزشگاه‌ها، آموزش و انتقال مفاهیم به دانش آموزان را بر عهده دارند.

وی افزود: برای تحقق این هدف کارگاه‌های آموزشی در حال برگزاری و بسته‌های کمک آموزشی نیز در حال توزیع است.

مرتضوی خاطرنشان کرد: امسال با توجه به شیوع کرونا، تمرکز آموزش‌ها بر استفاده بیشتر از فضای مجازی است، بنابراین برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده تا از این بستر برای اجرای طرح داناب و گسترش سواد آبی استفاده شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی در انتها با اشاره به اینکه، صیانت از منابع آب و توجه به نجات آب، یک وظیفه همگانی است گفت: در این زمینه همه اقشار باید برنامه‌ریزی و همکاری داشته باشند.

کد خبر 5143732

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =