شجاعی قبول نکند،خارجی می آوریم/هوادار باشعور گفت هرچی برانکو بگه!

معاون ورزشی باشگاه تراکتور با اشاره به لیست مازاد این تیم گفت: قطعا دنبال اسطوره کردن مسعود شجاعی در تراکتور هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رحیمی معاون ورزشی باشگاه تراکتور تبریز درباره آخرین وضعیت تعیین سرمربی این تیم گفت: اولویت اول و اصلی ما این است که آقای مسعود شجاعی مسئولیت سرمربیگری را قبول کند و بتوانیم با قراردادی طولانی برای سه الی چهار سال منعقد کنیم.

او ادامه داد: سه الی چهار بازیکن با نظر او بگیریم و برای قهرمانی در آسیا قدم برداریم.

رحیمی افزود: شجاعی در لالیگا بوده و استقلالی یا پرسپولیسی نیست. کاریزمای زیادی دارد و در تمرینات دیدم تجربه و استعداد زیادی دارد و دوره‌های مربیگری را هم طی می‌کند. البته ما در کنار این موضوع در تلاش هستیم کادر فنی را تقویت کنیم. من از آقای چمنیان تشکر می‌کنم اما قصد داریم یک کمک جدید برای آقای شجاعی بیاوریم. اما این خواسته ماست و شجاعی هم خواسته خودش را دارد. اینکه فعلاً می‌خواهد بازی کند و همچنین شرایط خاصی در باشگاه حکمفرما شود.

رحیمی با اشاره به شجاعی گفت: الان در بازار ایران یا مربیان تیم دارند یا اینکه مربیان آزاد را که می‌بینیم، با احترام، شجاعی از آنها بهتر است. اما شاید شجاعی مجاب نشود و در این صورت ما به سراغ سرمربی خارجی خواهیم رفت. من حساسیت‌ها را درک می‌کنم اما شما هواداران خودتان را جای ما بگذارید، نه مربی ایرانی وجود دارد و نه مربی خارجی اجازه حضور دارد و آقای شجاعی هم شرایط خاصی می‌خواهد. اما در دو سه روز آینده سرمربی را مشخص می‌کنیم. یا مسعود شجاعی به همراه یک کمک و بدنساز یا اینکه سراغ خارجی می‌رویم و فدراسیون را هم مجاب می‌کنیم بپذیرد.

معاون ورزشی باشگاه تراکتور درباره سایر گزینه‌های داخلی تصریح کرد: با آقایان فرکی و مجیدی مذاکره نکرده‌ایم. ما اعتقاد داریم که وقتی لیکنز و توشاک را آوردیم بقیه هم در همین سطح باشند. مثلاً آقای تقوی سرمربی خوبی بود اما موانعی است که نمی‌تواند بیاید.

او درباره زمان ورود تراکتور به بازار نقل و انتقالات زمستانی گفت: در نیم فصل هستیم و امکان اینکه تیم تغییرات زیادی داشته باشیم وجود ندارد. ما الان دو سهمیه داریم و اگر چهار نفر را در فهرست مازاد بگذاریم، می‌توانیم شش بازیکن را بخریم. ما باید این بازیکنان را در پستی بخریم که به آن نیاز داریم. امکان خرید بازیکن خارجی نداریم و در این شرایط باشگاه‌ها تلاش می‌کنند بازیکنان خود را حفظ کنند. مثلاً به یک باشگاه نامه می‌زنیم و می‌گویند ۲۰ میلیارد تومان بدهید یعنی قصد فروش ندارند!

رحیمی تاکید کرد: حداقل یک مهاجم نیاز داریم. حتماً یک یا دو مدافع میانی و همچنین بازیکن در پست دفاع کناری نیاز داریم. دوستان می‌گفتند وینگر باید بخریم که حالا من در جزئیات آن وارد نمی‌شویم. خیلی جدی وارد مذاکرات شده‌ایم تا بازیکنانی که نیاز داریم را بخریم. حتی به باشگاه‌های این بازیکنان هم نامه زده‌ایم و خرید بازیکن باید اتفاق بیفتد. سه الی چهار غیر نیمکتی می خریم. لیست خرید ما مشخص است.

معاون ورزشی باشگاه تراکتور درباره احتمال جذب پیمان بابایی تصریح کرد: او یکی از بازیکنان خوب است و رابطه خوبی هم با باشگاه دارد. او یک سال و نیم با ماشین سازی قرارداد دارد و اگر آنها نخواهند به هیچ تیم دیگری نمی‌تواند برود. قرارداد این فصل او ۷۲۰ میلیون و برای فصل بعد حدود هشتصد میلیون است. در این شرایط باشگاه استقلال به ماشین سازی نامه زده که پیمان بابایی را به ما بدهید و ما مبلغ رضایت نامه‌اش را می‌دهیم. تراکتور هم اگر بخواهد او رابخرد باید مبلغ رضایتنامه را بدهد.

رحیمی با اشاره به وضعیت این بازیکن عنوان کرد: ما این اطمینان را به شما می‌دهیم که تحت هیچ شرایطی رضایت پیمان بابایی برای تیم دیگری صادر نخواهد شد. یا باید در ماشین سازی با این رقم بازی کند یا اینکه به تراکتور که تیم بزرگ‌تری است بیاید. ما حاضر هستیم قراردادش را هم افزایش دهیم. اما چون تراکتور در آسیاست و به هر حال بازیکنان دیده خواهند شد، این فرصت ویژه ای برای پیمان بابایی است تا بیاید و خودش را در تراکتور نشان دهد تا یک سال و نیم در تراکتور باشد و بعد به تیم دیگری برود.

او پیشنهاد تراکتور را به این شکل توضیح داد: اما بحث او این است که مبلغ خیلی افزایش پیدا کند. من گفتم اشکالی هم ندارد و قیمت پیمان بابایی الان ۸۰۰ میلیون تومان نیست، من می‌گویم اگر می‌خواهید رقم بالایی پرداخت کنیم، مدت قرارداد را افزایش دهید تا هزینه هم برای ما قابل توجیه باشد. اول گفتیم قرارداد چهار الی پنج ساله می‌بندیم اما حالا شفاف می‌گوییم که قرارداد یک سال و نیم با افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی قرارداد این فصل اوست. اگر هم می‌خواهد رقم واقعی بگیرد، می‌خواهیم برای دو و نیم سال اندازه ۸ میلیارد تومان بدهیم که پنج میلیارد برای سال آخر اوست. او فقط تا فردا فرصت دارد.

معاون باشگاه تراکتور در خصوص سعید واسعی شرایط را تشریح کرد: در مورد سعید واسعی بگذارید شفاف سازی کنیم. سعید اول فصل آمد قرارداد بست و رقم آن خیلی بالا بود و شما هم می‌دانید. او بازیکن خوبی است اما قراردادش بالا بود. مشکلی که وجود داشت این بود که او همزمان با تیم دیگری قرارداد داشت و ما یک میلیارد و چهل میلیون تومان از فدراسیون فوتبال جریمه شدیم. واسعی اول فصل ۱۰% از قراردادش را گرفت و حالا دو ماه هم از محرومیتش باقی مانده است. او بیشتر از نصف نیم فصل دوم هم را هم محروم خواهد ماند و بقیه مدت را هم باید بیاید و با تیم هماهنگ شود.

او با اشاره به حکم فدراسیون فوتبال اظهار داشت: با این عدد و رقم و مشکلی که در فدراسیون به وجود آمد و اعتبار باشگاه تراکتور هم خدشه دار شد، وضعیت خوبی نیست. سعید بازیکن بزرگ و خوبی است و ما دوست داریم او را حفظ کنیم. واسعی بعد از این ماجرا حتی به تمرینات هم نیامد و ما این را به کمیته انضباطی بردیم و آنجا مطرح کردیم تا شکل حرفه‌ای داشته باشد چون بازیکنان پول حرفه‌ای می‌گیرند و باید برخورد حرفه‌ای هم داشته باشند. اینجا اصلاً بحث اذیت نیست و او باید به یک سری تعهدات پایبند باشد. اگر قرار است قضیه دلی باشد، قرارداد هم باید دلی باشد.

رحیمی در مورد وضعیت واسعی عنوان کرد: اما با تمام این حرف‌ها ما می‌خواهیم به او کمک کنیم و اولویتمان هم حفظ سعید واسعی است. چون من مطمئنم که بازیکنی بسیار عالی است و ما هم به او نیاز داریم. برای امسال هم حتی اگر سعید واسعی برسد برای لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود و در لیگ خیلی مفید نخواهد بود. او فصل بعد هم با ما قرارداد دارد و حتماً به دردمان می‌خورد و انشالله ظرف چند روز مشکل را حل خواهیم کرد.

وی افزود: اینکه در تمرینات نبوده رفتار غیر حرفه‌ای است. بازیکن با باشگاه قرارداد داشته و پولش را هم گرفته اما بعد از محرومیت نیامده. اینکه می‌گویند باشگاه ما را جریمه کرده درست نیست، این در کمیته انضباطی طرح شده و اصلاً جریمه ای هم انجام نشده.

رحیمی درباره هشتگ «هرچی برانکو بگه» که در دوران سرمربیگری او در پرسپولیس ایجاد شد نیز صحبت کرد و تصریح کرد:: وقتی آقای برانکو در پرسپولیس بود یک هشتگی افتاد که هرچی برانکو بگه. وقتی رامین رضاییان با سرمربی به مشکل خورد، هوادار با فهم و شعور گفت هرچی برانکو بگه! نمی‌شود که هوادار از ارنج تا ترکیب را انتخاب کند. باشگاه پرهوادار مثل تراکتور واقعاً برای هوادار است و ما برای دل هوادار اینجا هستیم و خودمان را هم هوادار می‌دانیم. ما باید این را ساماندهی کنیم که ببینیم هوادار چه می‌خواهد.

او درباره لیست مازاد تراکتور نیز صحبت کرد و گفت: حمزاوی عملکرد خوبی نداشت و احتمالاً در لیست مازاد خواهد بود. وفا هخامنش عملکرد خوبی نداشت و شاید در لیست مازاد باشد. احتمال دارد میلاد فخرالدینی هم با تیم نباشد. اینکه آینده شان چه باشد را نمی‌دانیم شاید فسخ کنند و شاید هم معاوضه انجام شود. ما تلاش می‌کنیم در این پست‌ها تغییراتی را داشته باشیم. در فهرست زیر ۲۵ سال و زیر ۲۳ سال هم تغییراتی را خواهیم داشت و تعارفی در این باره نداریم چون تیم اگر نتیجه بگیرد همه راضی خواهیم بود.

رحیمی درباره احتمال ماندن مسعود شجاعی، احسان حاج صفی و اشکان دژاگه یادآور شد: پیگیر تمدید قرارداد بازیکنان هستیم. بحث شجاعی متفاوت است و می‌خواهیم اسطوره باشگاه شود و لیدر فنی باشد. او هم باید به تراکتور افتخار کند و اینکه یک فوتبالیست چنین درخواستی را از تراکتور داشته باشد، باعث افتخار است. اگر مسعود بماند، اشکان دژاگه هم خواهد ماند. انتظار داریم احسان کیفیتش را افزایش دهد و باید روی روحیه‌اش کار کند، هرچند که با جان و دل کار می‌کند. ما به دنبال تمدید با هر سه بازیکن هستیم و هر سه وزنه تیم ما هستند. ما نباید آنها را به راحتی از دست دهیم.

او درباره حاج صفی افزود: احسان مشکل روحی روانی ندارد. به هر حال ما باید به او انگیزه دهیم، باید به احسان کمک کنیم تا کیفیتش را افزایش دهد. احسان با جان و دل کار می‌کند و در بازی بعدی دیدید که یک شوت زد که کم مانده بود دروازه بان وارد دروازه شود. من انتظار زیادی از احسان دارم. من شنیدم که خانواده اش اینجا هستند و کمی مشکل دارد. او همیشه از جان و دل مایه گذاشته و امیدواریم شرایط روحی‌اش عوض شود.

کد خبر 5148505

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 2 + 8 =

  نظرات

  • hamid IR ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
   12 0
   فقط تونی الویرا