نمايندگان متحصن در مجلس شوراي اسلامي در بيانيه شماه دو اعلام كردند:اگر از طريق تحصن به نتيجه نرسيم ، ناگزير از روشهاي ديگر قانوني بهره خواهيم گرفت.

به گزارش خبرگزاري مهر، متن بيانيه شماره دو نمايندگان متحصن در مجلس شوراي اسلامي به اين شرح است:
بيش از 80 نفر از نمايندگان شما در مجلس شوراي اسلامي كه بعضا نامزد اين دوره انتخابات نبوده و يا صلاحيتشان مورد تاييد قرارگرفته است در اعتراض به نقض قانون اساسي و ناديده گرفته شدن حقوق اساسي مردم در انتخابات از جانب هيات نظارت مركزي شوراي نگهبان كه با ردصلاحيت غيرقانوني و گسترده نامزدهاي انتخابات هفتمين دوره مجلس شوراي اسلامي جمهوريت نظام را به خطر انداخته است از ساعت 5/4 بعد ازظهر روز يكشنبه 21/10/82 در محل مجلس شوراي اسلامي تحصن نموده اند. اين تحصن در خانه ملت به نمايندگي از همه آناني است كه مظلومانه آماج اتهامات ناشايست هيات مركزي نظارت بر انتخابات شوراي نگهبان قرار گرفته و به دلايل واهي و غير مستند و به طريق غيرقانوني رد صلاحيت شده اند و دستشان به جايي و فريادشان به گوش كسي نمي رسد. اگر چه هنوز يك مرحله از تجديد نظر در بررسي صلاحيت ها توسط شوراي نگهبان باقي است اما گستردگي رد صلاحيت ها توسط هيات نظارت مركزي منصوب شوراي نگهبان كه علي رغم همه انذارها و هشدارهاي نيروهاي دلسوز به خصوص روساي محترم جمهور و مجلس صورت گرفته است و نيز مقاومت شوراي نگهبان در برابر اصرار دولت و مجلس بر تصويب لوايح دوگانه كه مي توانست ضامن پيشگيري  از چنين رخدادي باشد، چشم انداز روشني از مرحله تجديد نظر باقي نگذاشته است. به همين دليل ما راهي نيافته ايم جز آنكه خود اقدام كنيم و به نمايندگي از بخش بزرگي از ملت كه حق ارزشمند و بزرگ انتخابات آزاد وعادلانه كه دستاورد و ثمره يك قرن مبارزه و پايداري آنان دربرابر استبداد بوده است را در معرض تهديد و تحديد مي بينند، در برابر اين انحراف و بدعت ايستادگي كنيم و اجازه ندهيم اراده عده اي كوچك بر اراده ملت حاكم و انتخاب ملت محدود و محصور در سليقه و انتخاب آنان گردد.
ما خود را مستظهر به پشتيباني ملت مي دانيم و از حمايت هاي ارزشمند اعضاي محترم هيات دولت، گروههاي جبهه دوم خرداد، نهادهاي مدني، شخصيت هاي علمي، فرهنگي، دانشگاهي و مطبوعاتي، دانشجويان، كميسيون حقوق بشر اسلامي و ساير اقشار ملت شريف از اين اقدام اعتراضي در همين مدت كوتاهي كه از آغاز آن مي گذرد سپاسگزاري مي نماييم.
بدون ترديد اين حمايت ها موجب پايداري نمايندگان شما و پافشاري آنان تا رسيدن به خواسته اصلي كه همانا انتخابات آزاد، عادلانه و قانوني است ، خواهد بود.
ما با تقديرو تشكر از موضع صريح و شفاف استانداران محترم كه اعلام كرده اند حاضر نيستند مجري و برگزار كننده انتخاباتي صوري و نمايشي كه در آن آزادي انتخاب مردم تضمين نشده است باشند و نيز تشكر از ستاد انتخابات و وزير محترم كشور كه اعلام كرده اند زير بار رد صلاحيت هاي غيرقانوني نخواهند رفت و به آن ترتيب اثر نخواهند داد، از روساي محترم جمهور و مجلس مي خواهيم بنا به سوگند و تعهد خود در پاسداري از حقوق ملت همه مساعي خويش را در جهت رفع اين ظلم و زدودن اين انحراف خطرناك از ساحت نظام جمهوري اسلامي به كار برند و جز به تضمين همه جانبه انتخابات آزاد، عادلانه و قانوني از جانب همه كساني كه نقش و سهمي در برگزاري انتخابات دارند و يا مي  توانند داشته باشند، رضايت ندهند.
به ياري خداوند متعال اين تحصن تا دستيابي به چنين تضميني ادامه خواهد يافت و چنانچه اين روش نتواند ما را در دستيابي به اين خواسته به پيش ببرد ناگزير از روشهاي ديگر قانوني بهره خواهيم گرفت.
در خاتمه به صدا و سيما كه به طور انحصاري در خدمت جناح مخالف اصلاحات قرار دارد و مداوما سعي در توجيه اقدامات خلاف قانون شوراي نگهبان دارد هشدار مي دهيم كه به روشهاي سياه در مشوه جلوه دادن خواسته نمايندگان و روشهاي قانوني آنان در پاسداري از حقوق ملت و تاكيدشان بر اجراي قانون ادامه نداده و رسانه ملي را ابزار ترويج بي اعتمادي و توجيه اقتدارگرايي و تعدي به حقوق ملت قرار ندهند. از كاركنان و مجريان شريف صدا و سيما مي خواهيم كه خود در اين زمينه پاسدار حيثيات رسانه ملي باشند.

کد خبر 51496

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha