ایجاد وحدت و همدلی توسط ذاکرین اهل بیت(ع)/ ادامه مکتب حاج قاسم

شیراز - مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس گفت: امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند وحدت و همدلی در جامعه هستیم و این وظیفه بزرگ بر عهده ذاکرین اهل بیت(ع) است که مانعی برای ایجاد جدایی و اختلاف شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد صادق مهرابی پیش ظهر پنجشنبه در نشست تخصصی رؤسای کانون مداحان استان فارس تاکید کرد: کسی که در مسجد حضور دارد خداوند به او عنایت کرده و جای شکر و قدردانی دارد.

وی خطاب به مداحان و ذاکرین اهل بیت (ع) ادامه داد: مهمتر از اینکه وارد راهی شوید، استمرار و ادامه آن راه است و توجه داشته باشید به عنایتی است که اهل بیت (ع) داشته که یک جوان به واسطه سخنان شما در مسیر قرار بگیرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس یادآور شد: اگر بخواهیم در حوزه‌های مختلف به انقلاب اسلامی نمره کم بدهیم، فقط برای تربیت حاج قاسم به دست مداحان و مساجد، باید نمره بیست به انقلاب داد زیرا شهید حاج قاسم مکتب، مدرسه و راه شد.

حجت الاسلام مهرابی تاکید کرد: مهمترین تکلیف در ماه رجب بازگشت جامعه به معنویت است که امروز خلع و بحران جدی، کسست بین خالق و مخلوق است که باعث فاصله گرفتن از سفره دعا و روضه شده است.

وی ادامه داد: باید جامعه را با سفره معنوی آشتی داد و در این مسیر مهمترین کار تلاوت قرآن و دعا است و مداحان باید کار هدایت گری و راهبری انجام دهند که این اولویت اصلی مداحان است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس یادآور شد: آبروی مداحان به میز، صندلی و اعتبار نیست شهید حاج قاسم، عناوینی مانند دکتر، مهندس و.. نداشت اما همه عنوان‌ها برای او گریه کردند.

حجت الاسلام مهرابی یادآور شد: باید خودمان و خانواده را توانمند کنیم زیرا اگر قرار است رهبری کنیم و رو به جلو حرکت کنیم باید توانمند و امیدوار بود و نمی‌شود ایستاد و دیگران را حرکت داد و این انتظار از شبکه تبلیغی و شبکه مداحان است.

وی تاکید کرد: سال ۱۴۰۰ گذر تاریخی در انقلاب اسلامی است که باید داشته‌ها را حفظ کنیم و امیدوار بود و باید بیشتر از همه هم افزایی و نقش آفرین باشیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس ادامه داد: امروز شرایط انقلاب بیش از هر زمانی نیازمند وحدت و همدلی است و نباید هیچ چیز باعث ناراحتی و جدایی شود و ذاکر اهل بیت (ع) باید به وحدت و انسجام در جامعه و حتی بین مسئولین کمک کند.

کد خبر 5150258

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha