لطف الله نسبی: به کسب سهمیه توسط برادران عالمیان امیدوارتر شدم

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز با ابراز رضایت از شرایط نوشاد و نیما عالمیان گفت: نسبت به گذشته به کسب سهمیه این دو بازیکن در قطر امیدوارتر شدم.

جمیل لطف الله نسبی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برنامه تمرینی تیم ملی تنیس روی میز که ویژه آماده سازی نوشاد و نیما عالمیان برای اعزام به قطر و حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک (جهانی و آسیایی) در حال پیگیری است، گفت: بلافاصله بعد از اتمام لیگ برتر اردوی تیم ملی را آغاز کردیم. روزانه ۵.۵ ساعت در دو نوبت صبح و عصر تمرین داریم. این روند را ادامه می‌دهیم تا سه روز آینده (۶ اسفندماه) که زمان اعزام به قطر است.

وی باتاکید بر اینکه درست بعد از یک سال تمرینات ملی پوشان تنیس روی میز را به صورت مستقیم زیر نظر دارد، خاطرنشان کرد: طی یک سال گذشته دورا دور در جریان وضعیت بازیکنان بودم اما این چند روز که کنارشان هستم بیشتر نسبت به شرایط آنها و میزان آمادگی‌شان اشراف پیدا کرده‌ام. بر همین اساس می گویم که نسبت به قبل امیدواری بیشتری به کسب سهمیه نوشاد و نیما در قطر پیدا کرده‌ام.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میزادامه داد: برای تیم ملی و حضور در مسابقات قهرمانی جهان که البته لغو شد و بعد از پیکارهای گزینشی المپیک ۱۳ مرحله اردو پیش بینی کرده بودیم اما به خاطر کرونا و ممنوعیت‌های اعمال شده مجبور به منتفی کردن این برنامه کامل و بسنده کردن به تنها یک اردو شدیم. خوشبختانه اما بازیکنان نشان دادند که به صورت انفرادی توجه لازم را به وضعیت آمادگی‌شان داشته‌اند و بهمین دلیل در اردوی تیم ملی وضعیت جسمانی و روحی خوبی دارند.

لطف الله نسبی با یادآوری اینکه هر یک از کشورهای شرکت کننده در مسابقات گزینشی جهان و آسیایی مجاز به در اختیار داشتن حداکثر دو بازیکن برای این رقابت‌ها هستند، تصریح کرد: در برنامه قبلی برای حضور برادران عالمیان در قطر هیچ تغییری ایجاد نشده است. تیم ملی ۶ اسفندماه عازم قطر می‌شود، در دو تورنمنت بین المللی برای افزایش رنکینگ جهانی شرکت می‌کند و بعد از آن هم در برای کسب سهمیه در دو میدان جداگانه حاضر خواهند شد.

«فکر می‌کنید نوشاد و نیما عالمیان هر یک برای کسب سهمیه در کدامیک از مسابقات گزینشی شانس داشته باشند؟ انتخابی جهان یا آسیا؟»، وی در پاسخ به این پرسش گفت: این شانس را برای هر دو نماینده کشورمان قائل هستیم که بتوانند از رقابت با حریفان‌شان در سطح جهانی یا آسیایی صاحب سهمیه المپیک شوند اما به جز این رویداد این فرصت برای بازیکنان وجود دارد که از طریق رنکینگ جهانی هم صاحب سهمیه شوند. در این بخش فقط برای نوشاد شانس متصور هستیم.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز با یادآوری اینکه قاره آسیا در المپیک توکیو صاحب ۶ سهمیه است، گفت: این در حالی است در آسیا ۵ منطقه وجود دارد و از هر منطقه هم یک نفر صاحب سهمیه می‌شود. سهمیه باقی مانده به بازیکنی اختصاص پیدا می‌کند که بالاترین رنکینگ را در میان آسیایی‌ها دارد.

لطف الله نسبی در همین رابطه تاکید کرد: در صورتیکه بازیکنی مانند «گراسینکو» قزاقستانی که در رنکینگ جهانی جلوتر از نوشاد است و همچنین دو بازیکن هندی که همین وضعیت را دارند بتوانند از مسابقات قطر صاحب سهمیه شوند، سهمیه المپیکی فدراسیون جهانی از رنکینگ جهانی به نوشاد عالمیان اختصاص پیدا می‌کند.

کد خبر 5152142

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 15 =