تعاون روستایی به جای نظارت در امور اتحادیه‌ها  دخالت می کند!

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرکزی مرغداران میهن گفت: سازمان مرکزی تعاون روستایی به جای نظارت، در امور اتحادیه‌ها  دخالت می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا کاظمی، رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرکزی مرغداران میهن گفت: در روز چهارشنبه ۲۹ بهمن ماه چهار نفر از مسؤلین سازمان تعاون روستایی به اتحادیه مرکزی مرغداران میهن مراجعه کردند و در اقدامی عجیب و با تبانی از قبل، به هیئت مدیره اتحادیه هجمه آوردند و خواهان برکناری اعضای هیئت مدیره رسمی و منتخب اتحادیه شدند.

وی افزود: اعضای اتحادیه که از مرغداران پرورش دهنده مرغ تخمگذار هستند خود اعضای هیئت مدیره را انتخاب می‌کنند و اقدام سازمان تعاون روستایی در این ارتباط دخالت در فعالیت بخش خصوصی به حساب می‌آید و غیر قانونی است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرکزی مرغداران با اشاره به اینکه سازمان تعاون روستایی به صورت غیر قانونی برای این اتحادیه هیئت مدیره جدید نیز انتخاب کرده است ادامه داد: هیئت مدیره که سازمان تعاون روستایی برای اتحادیه انتخاب کرده غیر قانونی و به ثبت نرسیده است.

کاظمی اظهار داشت: سازمان تعاون روستایی هفته قبل حتی به صورت غیر قانونی وارد اتحادیه شدند و هیئت مدیره مستقر را تهدید و اخراج کردند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر سازمان تعاون روستایی اتحادیه مرکزی مرغداران میهن را به هیئت مدیره غیر قانونی منتخب خود، سپرده و بسی جای تأسف و سوال است که این سازمان به صورت غیر قانونی و با سو استفاده از جایگاه خود دست به اینگونه اقدامات می‌زنند و از جایگاه دولتی خود سو استفاده می‌کند.

به گفته کاظمی موضوع شکایت اتحادیه مرغ داران میهن درباره دخالت سازمان تعاون روستایی در انتخابات هیئت مدیره جدید روز دوشنبه ۲۷ بهمن در جلسه‌ای با حضور کارشناسان واحد رسیدگی به شکایات وزارت جهاد کشاورزی و مسئولین سازمان تعاون روستایی برگزار شد و موضوع در دست بررسی است.

کد خبر 5153634

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 5 =