ضرورت ثبت اطلس محیط زیست در رصد خانه شهر تهران

مدیرکل محیط زیست شهر تهران گفت: ارائه راهکارهای مدیریتی کاهش پیامدهای محیط زیستی و ارتقا آگاهی‌های عمومی از جمله اهداف طرح شناسایی، پایش و تدوین اطلس محیط زیست تهران است.

به گزارش خبرگزاری مهر، پروژه مطالعاتی «یکپارچه سازی اطلس محیط زیست مناطق ۲۲ گانه و تهیه اطلس کلانشهر تهران» با حضور مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران مورد بررسی قرار گرفت. در این نشست، اقدامات صورت گرفته در خصوص بروز رسانی و یکپارچه سازی داده‌ها و اطلاعات پایه مرتبط با مباحث کیفی و کمی محیط زیستی مناطق ۲۲ گانه تهران که در قالب نقشه و گزارش‌های کمی و توصیفی تهیه شده بود توسط شرکت مشاور تشریح شد.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار ضمن تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته برای اجرای این پروژه، تاکید کرد: خروجی و یافته‌های این پروژه می‌تواند در داشبورد محیط زیست در رصدخانه شهر تهران با جزئیات ثبت شود که دستیابی به این امر نیازمند پیگیری‌های مداوم و جلسات کارشناسی مستمر با حضور اساتید دانشگاهی و کاربران و ذی نفعان است.

شناسایی منابع آلاینده محیط زیستی و ایجاد بانک اطلاعاتی مناسب جهت بهبود فرایند حفظ و کنترل محیط زیست شهر تهران، سرعت بخشیدن و کارآمد کردن سیستم‌های نظارتی محیط زیستی شهر تهران، تبیین مسائل محیط زیستی برای مدیران شهری به منظور ایجاد بستری مناسب برای تصمیم گیری بهتر، ارائه راهکارهای مدیریتی کاهش پیامدهای محیط زیستی و ارتقا آگاهی‌های عمومی در رابطه با مسائل محیط زیستی از جمله اهداف طرح شناسایی، پایش و تدوین اطلس زیست محیطی شهر تهران است.

کد خبر 5157131

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha