اجرای طرح شکرانه سلامت در همدان

همدان_معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی همدان از اجرای طرح شکرانه سلامت در دفتر این معاونت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حمیدالله فارسی با بیان اینکه فعالیت معاونت مشارکت مردمی بر اساس تحقق اهداف بهزیستی و ارائه خدمات مطلوب به افراد معلول و آسیب‌پذیر جامعه است، اظهار داشت: فعالیت‌های این معاونت در سه بخش جلب و جذب مشارکت‌های مردمی، مسکن، اشتغال و صدور مجوز مراکز غیر دولتی است.

معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی همدان ادامه داد: دفتر جلب و جذب مشارکت‌های مردمی چند شرح وظیفه دارد که شامل بیمه عمر برای کودکان بی‌سرپرست از سوی خیّران، جمع آوری زکات فطره، ترویج و اشاعه فرهنگ وقف در آحاد جامعه و پیگیری املاک وقفی یا صلحی و برگزاری ضیافت‌های خاص مانند ضیافت مهر و گلریزان برای افراد زیرپوشش است.

فارسی، جلب و جذب خدمات داوطلبان اعم از دانشجویان، پزشکان و مشاغل آزاد و اجرای طرح حامی کودکان که در آن خیّران مستقیم به حساب کودکان بی سرپرست پول واریز می‌کنند را از دیگر وظایف دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی استان همدان برشمرد.

وی افزود: معاونت مشارکت‌های مردمی بهزیستی به عنوان حلقه واسط خیرین و نیکوکاران با توجه به حفظ عزت نفس و حرمت محرومان نیّات خیر مردم را در راستای مساعدت به جامعه هدف عملی می‌کند.

معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی همدان از اجرای طرح شکرانه سلامت در دفتر این معاونت خبر داد و گفت: در این طرح با هماهنگی رؤسای ادارات، کارکنان در صورت تمایل می‌توانند چهار رقم آخر حقوق ماهانه خود را به حساب مشارکت‌های مردمی بهزیستی استان واریز کنند.

فارسی تاکید کرد: این مبالغ واریزی در بخش‌های مسکن، جهیزیه، تحصیل و اشتغال مددجویان بهزیستی هزینه می‌شود و مردم می‌توانند به صورت کمک‌های نقدی و غیرنقدی در این طرح بهزیستی در زمینه توانمندسازی مددجویان مشارکت کنند.

وی اظهار داشت: در سال جاری ۷۰ نفر از جامعه هدف با مبلغ ۱۶ میلیون تومان از طریق مشارکت‌های مردمی بیمه عمر شدند و نیز مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان برای تأمین جهیزیه مشمولان زیرپوشش اختصاص داده شد.

معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی همدان از اهدای ۶۵ دستگاه بخاری گازسوز به مبلغ ۱۰۵ میلیون تومان به زلزله زدگان شهر سی سخت خبر داد و اظهار داشت: مبلغ ۲ میلیارد تومان از مشارکت‌های مردمی به تهیه ماسک و اقلام بهداشتی مورد نیاز جامعه هدف بهزیستی اختصاص یافته است.

فارسی خاطرنشان کرد: در طرح «پازل همدلی» با هدف تأمین نوشت‌افزار مورد نیاز دانش‌آموزان زیرپوشش، برای ۹۰۰ نفر از جامعه هدف در استان نوشت افزار خریداری شد.

وی در مورد طرح حامی نیز گفت: طرح حامی طرحی مفید و مورد استقبال در بهزیستی است که با هدف رفع ضروریات اولیه زندگی، درمان، مسکن و تحصیل اجرا می‌شود و در این طرح فرد حامی با پرداخت مبلغ ماهیانه از افراد جامعه هدف بهزیستی حمایت می‌کند.

معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی استان همدان اضافه کرد: شرکت در این طرح قدمی برای کاهش هزینه‌های زندگی و ارتقای سطح رفاه شهروندان نیازمند زیر پوشش بهزیستی است.

فارسی افزود: دفاتر مشارکت‌های مردمی بهزیستی در شهرستان‌ها برای جذب هدایا و نذورات مردم در طول سال آمادگی دارند.

لازم به ذکر است تعداد معلولان زیر پوشش سازمان بهزیستی در استان همدان ۴۵ هزار و ۵۳۰ نفر که بیشترین تعداد مربوط به شهر همدان با ۱۷ هزار و ۶۳۶ و فامنین با هزار و ۳۳۲ نفر معلول است و ۶۰ درصد آنها را مرد و ۴۰ درصد را زنان تشکیل می‌دهند.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده نزدیک به یک سوم جمعیت همدان به صورت مستقیم و غیرمستقیم از خدمات بهزیستی بهره می‌برند.

کد خبر 5157879

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =