شکارچی سابقه دار در تربت‌جام دستگیر شد

تربت جام - رئیس محیط زیست شهرستان تربت جام از دستگیری پنج شکارچی متخلف خبر داد و گفت: یک نفر از افراد دستگیر شده دارای سوابق و تخلفات متعدد در زمینه شکار غیر قانونی است.

جواد دامن در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، از دستگیری متخلف سابقه دار شکار و صید دراین شهرستان خبرداد، و گفت: محیط زیست شهرستان تربت جام در حین گشت زنی از حوزه استحفاظی محیط زیست پنج نفر از متخلفین شکار و صید را دستگیر که در بازرسی از آنان اجزا یک رأس میش وحشی، از گونه‌های تحت حمایت کشف و ضبط شد که یکی از متخلفان دستگیر شده دارای سوابق متعدد تخلف شکار و صید و حمل سلاح غیر مجاز است.

وی اظهار کرد: حسب گزارشات مردمی مبنی بر حضور یک گروه از متخلفین شکار و صید در منطقه شکار و تیراندازی ممنوع کلیلاق، مأمورین یگان حفاظت اداره حفاظت محیط زیست تربت جام به محل اعزام که پس از رد زنی و کمین، موفق شدند با همکاری مأموران پاسگاه انتظامی مالکی، پنج نفر از متخلفین شکار و صید را دستگیر که در بازرسی از آنان اجزا یک رأس میش وحشی، از گونه‌های تحت حمایت، را کشف و ضبط کنند.

وی خاطرنشان کرد: حسب تبصره مصوبه شماره ۴۲۲ شورای عالی محیط زیست، بهای یک رأس میش وحشی از حیث مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست مبلغ ۷۵۰ میلیون ریال تعیین شده است که در صورت محکومیت متخلفان در مرجع قضائی، علاوه بر مجازات‌های کیفری ملزم به پرداخت آن خواهند بود.

رئیس محیط زیست شهرستان تربت جام در ادامه گفت: منطقه شکار و تیراندازی ممنوع کلیلاق با وسعت ۴۲۰۰۰ هکتار درمحدوده تقسیمات سیاسی چهار شهرستان فریمان، تربت جام، زاوه و باخرز قرار دارد و یکی از بهترین مناطق شکار و تیراندازی ممنوع تحت مدیریت محیط زیست در استان خراسان رضوی به شمار می‌رود.

کد خبر 5158190

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =