مشارکت خیرین بوشهری در برنامه‌های فقرزدایی ۱۸۶ درصد افزایش یافت

بوشهر- مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: در سال جاری مشارکت خیرین استان بوشهر در برنامه‌های فقرزدایی کمیته امداد ۱۸۶ درصد افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد لطفی صبح سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر ۴۶ هزار خانواده با جمعیت ۸۶ هزار نفر در استان بوشهر تحت پوشش حمایت‌های کمیته امداد هستند.

وی خاطرنشان کرد: تلاش‌های بسیار زیادی به منظور خودکفایی خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد صورت گرفته است و به منظور اشتغال این افراد حمایت‌های لازم انجام می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به ایجاد شش هزار و ۷۰۰ شغل با متوسط درآمد ماهانه دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برای این حانواده‌ها خاطرنشان کرد: هزار و ۱۶۲ خانواده مشمول بیمه اجتماعی هستند که برای حق بیمه این افراد یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

خودکفایی مددجویان

وی با اشاره به اینکه امسال هزار و ۸۶۰ نفر از مجریان طرح‌های اشتغال، خودکفا شده‌اند افزود: امسال پنج هزار و ۱۹۰ فقره وام ضروری قرض الحسنه از طریق صندوق قرض الحسنه ولایت کمیته امداد پرداخت شده است.

لطفی ادامه داد: در سال جاری تعداد در صورت پرداخت ۱۰ سال حق بیمه، زنان سرپرست خانوار تحت پوشش با ۵۵ سال و مردان سرپرست خانوار تحت پوشش با ۶۰ سال می‌توانند از سازمان تأمین اجتماعی مستمری بازنشستگی دریافت کنند.

وی با اشاره به پرداخت ۱۴۷ میلیارد تومان مستمری در سال جاری بیان کرد: برای خانواده‌های یک نفره ۱۹۸ هزار تومان، دو نفره ۳۳۱ هزار تومان، سه نفره ۴۳۰ هزار تومان، چهار نفره ۵۵۵ هزار تومان و پنج نفر به بالا ۶۱۷ هزار تومان به صورت ماهانه پرداخت می‌شود.

تامین مسکن مددجویان

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به افزایش ۱۸۰ درصدی مشارکت خیرین در برنامه‌های فقرزدایی کمیته امداد نسبت به سال گذشته در سطح کشور گفت: این شاخص در استان بوشهر با افزایش ۱۸۶ درصدی نسبت به سال گذشته همراه بوده است.

وی با اشاره به اینکه امسال ۷۰۰ واحد مسکن تحویل مددجویان بوشهری شده است، اظهار داشت: دو هزار و ۳۰۰ مورد خدمات مسکن اعم از ساخت مسکن شهری و روستایی، تعمیرات و فضاهای جانبی با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان از منابع دولتی، امدادی و کمک‌های خیرین احداث و بازسازی شده است.

لطفی اضافه کرد: با هزار و ۷۵۰ واحد مسکن که از دی ماه امسال کار احداث ان در سطح استان بوشهر آغاز شده انتظار می‌رود که در پایان سال آینده نیاز خانواده‌های تحت پوشش در شهرها و روستاهای استان بوشهر به شرط داشتن زمین، به یک مسکن مقاوم رفع می‌شود.

۳۱ هزار حامی ایتام در استان

وی ادامه داد: تعداد کل حامیان ایتام در استان بوشهر ۳۱ هزار و ۲۲۸ نفر است که حمایت از دو هزار و ۲۳۲ یتیم را بر عهده دارند. تعداد کل فرزندان محسنین نیز پنج هزار و ۴۵۸ نفر است که توسط این ۳۱ هزار و ۲۲۸ حامی حمایت می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر خاطرنشان کرد: طی ۱۱ ماه امسال، حامیان ایتام و محسنین، ۱۶ میلیارد تومان کمک را ارائه کرده‌اند.

وی افزود: در سال جاری، چهار هزار و ۵۰۰ تبلت به ارزش ۱۳ میلیارد تومان با کمک خیرین حقیقی و حقوقی بین دانش آموزان تحت پوشش این نهاد برای تسریع در آموزش توزیع شده است.

کد خبر 5159782

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =