جایگزینی پساب فاضلاب بیرجند برای آبیاری فضای سبز

بیرجند- با انتشار گزارش دردسرهای رها سازی فاضلاب در بیرجند در خبرگزاری مهر اقداماتی برای رفع این دغدغه انجام شده و تلاش مسئولان برای رفع مشکل ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، ۲۳ آذرماه سال جاری بود که خبری مبنی بر نگرانی مردم از رها سازی فاضلاب شهری در رودخانه شاهرود از سوی رسانه‌ها منتشر شد.

۱۹ بهمن ماه سال جاری هم خبرگزاری مهر در قالب گزارشی با عنوان « دردسرهای رهاسازی پساب فاضلاب در بیرجند/نوش دارو پس از مرگ سهراب » به آنالیز مشکلات رهاسازی و تکاپوی مسئولان برای رفع این دغدغه پرداخت.

اگرچه مسئولان در گفت و گویشان با این رسانه برای رفع مشکلات رهاسازی پساب فاضلاب برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدتی را ارائه دادند اما باز هم با رصد فعالیت و اقدامات مسئولان بر آن شدیم تا آخرین وضعیت پساب را پیگیری کنیم.

افزایش کیفیت پساب

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی در گفت و گو با مهر با قدردانی از خبرگزاری مهر نسبت به پیگیری و مطالبه گری های انجام شده، بیان کرد: تمام تلاش ما بر این است که استفاده خارج از چارچوب مورد تایید جهاد کشاورزی و محیط زیست از پساب انجام نشود.

احمد قندهاری با بیان اینکه پساب در تصفیه خانه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب تصفیه شده و در اختیار آب منطقه ای قرار می گیرد، گفت: به دنبال برگزاری جلسات، کیفیت پساب نسبت به دو ماه گذشته بسیار مطلوب تر شده است.

وی ادامه داد: مکاتباتی با مصرف کنندگان عمده و پایین دست مانند کویرتایر، شهرک صنعتی، مرکز آموزش و غیره انجام شده تا پساب را برای آبیاری فضای سبز جایگزین آب زیر زمینی کنند.

تصویب مصوبه ای برای استفاده از پساب

قندهاری افزود: در این راستا تاکنون مرکز آموزش کشاورزی اقداماتی را انجام داده که طی جلسه ای در هفته جاری نهایی می شود.

وی با بیان اینکه امیدواریم دیگر مصرف کنندگان عمده هم به این مکاتبات پاسخ مثبت دهند، بیان کرد: در غیر این صورت این مطلب در شورای آب استان مصوب می شود تا فضای سبز با آب شیرین آبیاری نشود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی اظهار کرد: همچنین تصمیمات لازم را برای ادامه روند کار در کارگروه جامع کیفیت منابع آب استان اتخاذ می کنیم.

کد خبر 5159829

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =